Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten in Curaçao en Spanje opgepakt voor moord op De Vries

Verdachten in Curaçao en Spanje opgepakt voor moord op De Vries

DEN HAAG (ANP) - In Spanje en op Curaçao zijn maandag twee verdachten aangehouden in verband met de moord op Peter R. de Vries, meldt het Openbaar Ministerie dinsdagochtend. Op Curaçao is een 27-jarige Nederlandse man aangehouden, in Spanje een 26-jarige Nederlander.

De verdachte op Curaçao wordt volgens het OM "binnenkort" overgebracht naar Nederland. De Spaanse autoriteiten is eveneens gevraagd de daar opgepakte verdachte over te leveren. Dit zal naar verwachting "minimaal enkele weken in beslag nemen".

Volgens Het Parool waren de mannen aanwezig in de Lange Leidsedwarsstraat, direct nadat Peter R. de Vries daar was neergeschoten. Mogelijk maakten zij filmpjes van hem na de aanslag, schrijft de krant.

Vijf aanhoudingen

Het gaat om de vierde en vijfde aanhouding in het onderzoek naar de moord op Peter R. de Vries, zo meldt het OM. Maandag werd al een 27-jarige man met de Poolse nationaliteit in een Nederlandse cel opgepakt. Hij wordt verdacht van het aansturen van de vermoedelijke moordenaars van Peter R. de Vries.

De twee vermoedelijke uitvoerders, Delano G. (22) en Kamil E. (36)., werden kort na de aanslag al opgepakt. Tegen hen is een levenslange gevangenisstraf geëist. Zij horen op 14 juli hun vonnis.

De Vries werd op 6 juli vorig jaar in het centrum van Amsterdam neergeschoten, kort na een optreden in tv-programma RTL Boulevard. Hij bezweek negen dagen later in het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

OM begonnen aan acht uur durend betoog in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.

18 minuten geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

3 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

8 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

12 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

14 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

15 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

15 uur geleden