Verdachten gruwelmoord op Belgische loodgieter voor de rechter
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda behandelt vanaf maandag vijf dagen lang de moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden. In de zaak zijn vier verdachten, Nicky S. uit Bergen op Zoom, moeder en dochter Edna en Cheyenne V. uit Steenbergen en Wanda van R. uit het Belgische Zoersel.
Van der Heyden werd vermoedelijk gedrogeerd, mishandeld en ontvoerd naar Steenbergen. Mogelijk overleed hij al in België, maar de verdachten hebben daarover wisselende verklaringen afgelegd. Het kan ook in Steenbergen zijn gebeurd. Uiteindelijk bleek het lichaam van de loodgieter met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. De resten zaten in een speciekuip met cement, die op de bodem van het Schelde-Rijnkanaal was gedumpt. Die kuip werd pas een halfjaar na de vermissing van Van der Heyden op 2 juni 2019 gevonden.
De vier verdachten zouden uit zijn geweest op het geld van de Belg, denkt justitie.
De planning is dat maandag de feiten worden besproken en dat het Openbaar Ministerie dinsdag strafeisen bekendmaakt. Woensdag en donderdag komt de verdediging aan het woord.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
6 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
13 uur geleden