Verdachten gruwelmoord op Belgische loodgieter voor de rechter
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda behandelt vanaf maandag vijf dagen lang de moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden. In de zaak zijn vier verdachten, Nicky S. uit Bergen op Zoom, moeder en dochter Edna en Cheyenne V. uit Steenbergen en Wanda van R. uit het Belgische Zoersel.
Van der Heyden werd vermoedelijk gedrogeerd, mishandeld en ontvoerd naar Steenbergen. Mogelijk overleed hij al in België, maar de verdachten hebben daarover wisselende verklaringen afgelegd. Het kan ook in Steenbergen zijn gebeurd. Uiteindelijk bleek het lichaam van de loodgieter met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. De resten zaten in een speciekuip met cement, die op de bodem van het Schelde-Rijnkanaal was gedumpt. Die kuip werd pas een halfjaar na de vermissing van Van der Heyden op 2 juni 2019 gevonden.
De vier verdachten zouden uit zijn geweest op het geld van de Belg, denkt justitie.
De planning is dat maandag de feiten worden besproken en dat het Openbaar Ministerie dinsdag strafeisen bekendmaakt. Woensdag en donderdag komt de verdediging aan het woord.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
10 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
14 uur geleden