Verdachten gruwelmoord op Belgische loodgieter voor de rechter
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda behandelt vanaf maandag vijf dagen lang de moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden. In de zaak zijn vier verdachten, Nicky S. uit Bergen op Zoom, moeder en dochter Edna en Cheyenne V. uit Steenbergen en Wanda van R. uit het Belgische Zoersel.
Van der Heyden werd vermoedelijk gedrogeerd, mishandeld en ontvoerd naar Steenbergen. Mogelijk overleed hij al in België, maar de verdachten hebben daarover wisselende verklaringen afgelegd. Het kan ook in Steenbergen zijn gebeurd. Uiteindelijk bleek het lichaam van de loodgieter met een kettingzaag in stukken gezaagd en verbrand. De resten zaten in een speciekuip met cement, die op de bodem van het Schelde-Rijnkanaal was gedumpt. Die kuip werd pas een halfjaar na de vermissing van Van der Heyden op 2 juni 2019 gevonden.
De vier verdachten zouden uit zijn geweest op het geld van de Belg, denkt justitie.
De planning is dat maandag de feiten worden besproken en dat het Openbaar Ministerie dinsdag strafeisen bekendmaakt. Woensdag en donderdag komt de verdediging aan het woord.
Meer uit Binnenland
BODEGRAVEN (ANP) - Twee mannen hebben taakstraffen gekregen voor het projecteren van discriminerende teksten op een gebouw langs de A12 in Bodegraven. De rechtbank in Den Haag heeft een derde verdachte vrijgesproken.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Welk familielid gaat nu met een mes op zak naar de eindmusical van een basisschool? Veel kinderen hebben gezien hoe hun meester op de grond lag en vocht voor zijn leven." Dit zei de officier van justitie vrijdag in de rechtbank in Rotterdam. Hij noemde de gebeurtenis "ernstig en onbegrijpelijk".
56 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - De eerste honderd asielzoekers zijn aangekomen op het evenemententerrein in Biddinghuizen, waar een tijdelijke opvanglocatie is gebouwd. Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Tot eind maart is er ruimte voor 1250 mensen. Het is de vierde keer dat Dronten de winteropvanglocatie op deze plek in de gemeente faciliteert.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft 76 demonstranten van Extinction Rebellion aangehouden op Schiphol. De groep voerde actie in Vertrekhal 2 van de luchthaven tegen het Flying Blue-programma van KLM.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Koninklijke Marechaussee houdt actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aan in Vertrekhal 2 op Schiphol. XR voert actie op de luchthaven tegen het Flying Blue-programma van KLM. Op een livestream van de actiegroep is te zien dat de demonstranten een voor een worden verwijderd.
1 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - De veerdiensten tussen Holwert en Ameland en Lauwersoog en Schiermonnikoog zijn tijdelijk gestremd, meldt Wagenborg Passagiersdiensten. De veerdammen op de Waddeneilanden zijn afgesloten door het hoge water. Volgens Omroep Friesland vaart de boot naar Ameland inmiddels weer.
2 uur geledenBAARN (ANP) - De boa-bond vindt de aangekondigde wapenstokproef van de NS niet nodig. Volgens Richard Gerrits, voorzitter van de vakbond BOA ACP, hebben proeven de afgelopen jaren al bewezen dat het bewapenen van boa's geweld tegen de handhavers doet afnemen.
4 uur geleden