Verdachten fraude met goede doelen opgepakt
UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een man (33) uit Hendrik Ido Ambacht en een man (42) uit Rotterdam aangehouden die worden verdacht van oplichting en belastingfraude. De FIOD kwam in actie na een aangifte wegens fraude met goededoelenstichtingen.
De verdachten zouden een constructie hebben opgezet waarbij verkopers langs de deuren gingen om kalenders te verkopen ten bate van zieke kinderen. Volgens een woordvoerder van de FIOD is het mogelijk dat de verkopers zich van geen kwaad bewust zijn. De twee zijn de beheerders van de stichtingen, die op hun beurt weer de verkopers inhuurden. De stichtingen in kwestie zouden geen gebruik hebben gemaakt van keurmerken die moeten aantonen dat een stichting bonafide is.
De FIOD vermoedt dat de kalenderverkoop jaarlijks zes ton opleverde. Een derde daarvan zou in de zakken van de verdachten zijn geƫindigd. Over de omzet zou geen btw zijn betaald en er zou bewust zijn geknoeid met de loonadministratie. In de woningen van de twee en bij een bedrijf in Rotterdam en Rijswijk zijn tijdens huiszoekingen de administratie, een Mercedes, een Audi, contanten, horloges en sieraden in beslag genomen. Omdat er geen aanwijzingen zijn dat de stichtingen hun praktijken voortzetten, wil de FIOD geen namen noemen. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) deed aangifte bij het Openbaar Ministerie nadat meerdere mensen het CBF naar de desbetreffende stichtingen hadden gevraagd. Een zogeheten CBF-Keur of -Certificaat geeft aan of een goed doel als zodanig is erkend. In gemeenten waar een vergunning voor collecteren verplicht is, kunnen inwoners de gemeentewebsite raadplegen.
Meer uit Binnenland
BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
34 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
14 uur geleden