Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten doden hulpverlener Emmen ook verdacht van overval

Verdachten doden hulpverlener Emmen ook verdacht van overval

ASSEN (ANP) - De drie jeugdige verdachten van de fatale steekpartij in jeugdzorginstelling Yorneo in Emmen in januari, worden ook verdacht van andere incidenten. Dit meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Zo worden twee van hen verdacht van een gewelddadige overval op de McDonald's in Emmen eerder die maand. Het drietal blijft langer vastzitten.

Bij de steekpartij op zaterdag 14 januari kwam een 26-jarige medewerkster van de zorginstelling om het leven. De vrouw uit Groningen overleed ter plekke. De verdachten van dit fatale incident zijn twee 19-jarige mannen uit Emmen en een 16-jarige jongen uit de gemeente De Wolden.

Het OM meldt dinsdag dat de 16-jarige jongen en één van de 19-jarigen verdacht worden van betrokkenheid bij een overval op een McDonald's-restaurant in Emmen op 9 januari. Ook een 17-jarige jongen uit Emmen is voor die overval aangehouden, maar onlangs weer vrijgelaten. De verdachten zouden rond 22.20 uur de fastfoodtent aan de Hoenderkamp zijn binnengekomen met een wapen, waarschijnlijk een schot hebben gelost en geld hebben gestolen, zo meldde de politie toen. Er raakte daarbij niemand gewond.

Gewelddadige diefstal

De 16-jarige en de 17-jarige verdachten die mogelijk betrokken waren bij de overval op de McDonald's, zouden op 20 november vorig jaar ook een gewelddadige diefstal hebben gepleegd in Veenoord, zo denkt het OM. Verder zouden de twee eerdergenoemde 19-jarige verdachten op 12 januari een straatroof in de wijk Angelslo in Emmen hebben gepleegd.

Eerder werd al bekend dat de drie er ook van verdacht worden dat zij dezelfde avond van de steekpartij hebben geprobeerd een tankstation aan de Wolfsbergenweg in Emmen te overvallen. Een van de twee 19-jarige verdachten en de 16-jarige verdachte zouden die zaterdag ook nog iemand van zijn of haar vrijheid hebben beroofd.

Op 20 april is er een eerste zitting in deze zaak. De zaak tegen de 16-jarige jongen is achter gesloten deuren, omdat hij minderjarig is.

Meer uit Binnenland

Grote brand in Didam, woningen ontruimd

DIDAM (ANP) - In een blok met vijf woningen aan de Begoniastraat in Didam (Gelderland) is in de nacht van maandag op dinsdag brand uitgebroken. Het vuur woedt in drie van de woningen, meldt de brandweer. De huizen in het blok worden ontruimd. Het is onduidelijk of er nog mensen in de brandende woningen zijn. Voor de zekerheid is een ambulance opgeroepen.

3 uur geleden
ICAO: Rusland schuldig aan neerhalen vlucht MH17

DEN HAAG (ANP) - Rusland is schuldig aan het neerhalen van vlucht MH17 en heeft daarmee de internationale afspraken over burgerluchtvaart geschonden, oordeelt de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO-Raad). De organisatie heeft dit besluit genomen in een zaak die is aangespannen door Nederland en Australië, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Nobel: nu geen extra geld voor Noodfonds Energie, komend jaar wel

DEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie, voor hulp bij het betalen van de energierekening, krijgt er volgens staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken, VVD) dit jaar geen extra geld bij. Het kabinet had er 56,3 miljoen euro voor uitgetrokken, maar dat is nu al op.

13 uur geleden
Heinen: schuldhoudbaarheid prioriteit defensie-investeringen EU

BRUSSEL (ANP) - Schuldhoudbaarheid is voor minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) nog steeds de belangrijkste voorwaarde voor eventuele defensieleningen van de Europese Commissie aan EU-lidstaten. Pas als dat is geregeld, kan wat hem betreft over andere voorwaarden worden gepraat, zoals deelname van niet-EU-landen aan gezamenlijke defensie-investeringen, zei Heinen voor het begin van een tweedaags overleg met de EU-ministers.

14 uur geleden
Verdachte doden 11-jarig meisje: kan niet naar mezelf kijken

UTRECHT (ANP) - De 29-jarige Hamzah L. die verdacht wordt van het doodsteken van een 11-jarig meisje afgelopen februari in Nieuwegein, heeft "ontzettend veel spijt". Hij zei dat hij last had van wanen, in een psychose verkeerde en drugs had gebruikt. Hij is zich nadien naar eigen zeggen steeds meer gaan herinneren van wat hij heeft gedaan. "Ik kan niet naar mezelf kijken, ik ben er echt kapot van", vertelde hij maandag in de rechtbank in Utrecht, tijdens de eerste voorbereidende zitting.

15 uur geleden
Ook Haagse basisscholen willen extern inhuren leraren beperken

DEN HAAG (ANP) - Ook basisscholen in Den Haag willen minder vaak externe leraren inhuren. "Het uitgangspunt: geen externe leraren, tenzij er geen andere optie is. Schoolbesturen zetten zich in om personeel vast aan de school te binden en niet afhankelijk te zijn van externen", aldus een woordvoerder van onderwijswethouder Hilbert Bredemeijer.

15 uur geleden
Radboud wil samenwerking met universiteiten in Israël opschorten

NIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van de Radboud Universiteit wil het advies volgen om de samenwerking met twee Israëlische universiteiten op te schorten. Op de universiteit in Nijmegen wordt maandag overleg gevoerd over het voornemen. De medezeggenschap mag eerst nog advies uitbrengen, daarna volgt het definitieve besluit. De verwachting is dat dit later deze week komt.

15 uur geleden