Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Vier mannen die vorig jaar zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor de diamantroof op Schiphol in 2005 komen woensdag op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald tijdens een tussentijdse zitting in de zaak. Het voorarrest van het viertal wordt op last van het hof geschorst.

De verdachten hebben hoger beroep aangetekend tegen hun veroordelingen. Volgens het hof zal de inhoudelijke behandeling van de zaak nog lang op zich laten wachten, onder meer omdat er getuigen in het buitenland moeten worden gehoord. Het viertal mag daarom zijn proces in vrijheid afwachten.

Bij de spectaculaire roof werd 72 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt en geldt daarmee als een van de grootste overvallen uit de Nederlandse geschiedenis. Een groot deel van de buit is spoorloos gebleven.

Startklaar vliegtuig

De roof vond plaats op een platform van de luchthaven. De daders sloegen toe op het moment dat de kostbare lading in een startklaar vliegtuig naar Antwerpen werd gezet. Twee gemaskerde mannen reden in een gestolen KLM-busje naar het toestel en dwongen het personeel onder bedreiging van vuurwapens de vracht af te geven. Korte tijd later gingen ze er in het busje vandoor.

Pas twaalf jaar later pakte de politie verdachten op, na onder meer een langdurige undercoveroperatie. Zes verdachten hebben terechtgestaan. Onder hen twee luchthavenmedewerkers, die van binnenuit aan de roof zouden hebben meegewerkt. Een van hen werd vrijgesproken, de ander kreeg van de rechtbank vijf jaar. De hoogste straf (zeven jaar) was voor de vermoedelijke organisator van de roof. Een zevende verdachte, het vermoedelijke brein achter de overval, is overleden.

Advocaat verheugd

Hans Otto den Otter, een van de advocaten in de zaak, toont zich verheugd over de beslissing van het hof. Hij wijst erop dat de verdachten in een eerdere fase door de rechtbank ook tijdelijk zijn geschorst en dat zij zich toen keurig aan de voorwaarden hebben gehouden. Den Otter had het hof eerder ook al verzocht om opschorting van het voorarrest.

Het is niet bekend wanneer de behandeling van de zaak verdergaat.

Meer uit Binnenland

Rechter: EBI moet kijken naar manier contact vader en zoon Taghi

VUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.

25 minuten geleden
Politie vindt 3000 liter chemicaliën in loods Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag in een loods in Terneuzen (Zeeland) 3000 liter chemicaliën gevonden die gebruikt worden voor het maken van drugs. Na een tip werd later op de avond een 66-jarige man aangehouden, meldt de politie zaterdag. Hij zou de stoffen hebben opgeslagen. Ook moest de man nog een celstraf van enkele jaren uitzitten.

1 uur geleden
Schiphol ervaart goede doorstroom op drukke zaterdag

SCHIPHOL (ANP) - De processen op Schiphol lopen zaterdagochtend goed door, ondanks de drukte die deze dag wordt verwacht. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven. Op dit moment is er een wachttijd van ongeveer 5 minuten bij de beveiliging. "De flow zit er goed in, dus het is een goed begin van de vakantie voor veel mensen", aldus de zegsman.

1 uur geleden
Zomers weer met af en toe een bui verwacht op Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Deelnemers aan de Vierdaagse in Nijmegen, die dinsdag van start gaat, kunnen zomers weer met soms een bui tegemoet zien. De laatste twee wandeldagen verlopen warmer dan de eerste twee, verwacht Weeronline.

3 uur geleden
Automobilist (29) overleden bij ongeluk op A20 bij Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 29-jarige automobilist is zaterdagochtend overleden toen zijn auto van de weg raakte op de A20 bij Vlaardingen. Het eenzijdige ongeval gebeurde rond 05.25 uur, meldt de politie. De man zat alleen in de auto. Op foto's in regionale media is te zien dat de auto op zijn kop in het gras ligt. Volgens Rijnmond werd de bestuurder enkele tientallen meters naast het voertuig gevonden.

3 uur geleden
Zwaargewonden bij ongeluk met Nederlandse touringcar in Duitsland

GIFHORN (ANP/DPA) - Bij een ongeluk met een Nederlandse touringcar in de Duitse deelstaat Nedersaksen zijn zes mensen gewond geraakt, van wie twee zwaar. De bus met 23 senioren uit Nederland zou aan het begin van de avond van de weg zijn geraakt tussen de steden Rötgesbüttel en Meine in het district Gifhorn nadat de buschauffeur onwel was geworden, volgens de Duitse hulpdiensten.

13 uur geleden
Nederland annuleert lhbti-evenement in Senegal na waarschuwing

DAKAR (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassade in Senegal heeft vrijdag besloten om een lhbti-evenement in de hoofdstad Dakar te annuleren na een waarschuwing van de Senegalese overheid. Het zou gaan om een filmvertoning met daaropvolgend een discussie over lhbti-kwesties, georganiseerd samen met de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN. Homoseksualiteit is strafbaar in Senegal.

16 uur geleden