Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Vier mannen die vorig jaar zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor de diamantroof op Schiphol in 2005 komen woensdag op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald tijdens een tussentijdse zitting in de zaak. Het voorarrest van het viertal wordt op last van het hof geschorst.

De verdachten hebben hoger beroep aangetekend tegen hun veroordelingen. Volgens het hof zal de inhoudelijke behandeling van de zaak nog lang op zich laten wachten, onder meer omdat er getuigen in het buitenland moeten worden gehoord. Het viertal mag daarom zijn proces in vrijheid afwachten.

Bij de spectaculaire roof werd 72 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt en geldt daarmee als een van de grootste overvallen uit de Nederlandse geschiedenis. Een groot deel van de buit is spoorloos gebleven.

Startklaar vliegtuig

De roof vond plaats op een platform van de luchthaven. De daders sloegen toe op het moment dat de kostbare lading in een startklaar vliegtuig naar Antwerpen werd gezet. Twee gemaskerde mannen reden in een gestolen KLM-busje naar het toestel en dwongen het personeel onder bedreiging van vuurwapens de vracht af te geven. Korte tijd later gingen ze er in het busje vandoor.

Pas twaalf jaar later pakte de politie verdachten op, na onder meer een langdurige undercoveroperatie. Zes verdachten hebben terechtgestaan. Onder hen twee luchthavenmedewerkers, die van binnenuit aan de roof zouden hebben meegewerkt. Een van hen werd vrijgesproken, de ander kreeg van de rechtbank vijf jaar. De hoogste straf (zeven jaar) was voor de vermoedelijke organisator van de roof. Een zevende verdachte, het vermoedelijke brein achter de overval, is overleden.

Advocaat verheugd

Hans Otto den Otter, een van de advocaten in de zaak, toont zich verheugd over de beslissing van het hof. Hij wijst erop dat de verdachten in een eerdere fase door de rechtbank ook tijdelijk zijn geschorst en dat zij zich toen keurig aan de voorwaarden hebben gehouden. Den Otter had het hof eerder ook al verzocht om opschorting van het voorarrest.

Het is niet bekend wanneer de behandeling van de zaak verdergaat.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

1 uur geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

1 uur geleden
Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

13 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

14 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

22 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

1 dag geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

1 dag geleden