Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

Verdachten diamantroof Schiphol op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Vier mannen die vorig jaar zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor de diamantroof op Schiphol in 2005 komen woensdag op vrije voeten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald tijdens een tussentijdse zitting in de zaak. Het voorarrest van het viertal wordt op last van het hof geschorst.

De verdachten hebben hoger beroep aangetekend tegen hun veroordelingen. Volgens het hof zal de inhoudelijke behandeling van de zaak nog lang op zich laten wachten, onder meer omdat er getuigen in het buitenland moeten worden gehoord. Het viertal mag daarom zijn proces in vrijheid afwachten.

Bij de spectaculaire roof werd 72 miljoen dollar aan diamanten buitgemaakt en geldt daarmee als een van de grootste overvallen uit de Nederlandse geschiedenis. Een groot deel van de buit is spoorloos gebleven.

Startklaar vliegtuig

De roof vond plaats op een platform van de luchthaven. De daders sloegen toe op het moment dat de kostbare lading in een startklaar vliegtuig naar Antwerpen werd gezet. Twee gemaskerde mannen reden in een gestolen KLM-busje naar het toestel en dwongen het personeel onder bedreiging van vuurwapens de vracht af te geven. Korte tijd later gingen ze er in het busje vandoor.

Pas twaalf jaar later pakte de politie verdachten op, na onder meer een langdurige undercoveroperatie. Zes verdachten hebben terechtgestaan. Onder hen twee luchthavenmedewerkers, die van binnenuit aan de roof zouden hebben meegewerkt. Een van hen werd vrijgesproken, de ander kreeg van de rechtbank vijf jaar. De hoogste straf (zeven jaar) was voor de vermoedelijke organisator van de roof. Een zevende verdachte, het vermoedelijke brein achter de overval, is overleden.

Advocaat verheugd

Hans Otto den Otter, een van de advocaten in de zaak, toont zich verheugd over de beslissing van het hof. Hij wijst erop dat de verdachten in een eerdere fase door de rechtbank ook tijdelijk zijn geschorst en dat zij zich toen keurig aan de voorwaarden hebben gehouden. Den Otter had het hof eerder ook al verzocht om opschorting van het voorarrest.

Het is niet bekend wanneer de behandeling van de zaak verdergaat.

Meer uit Binnenland

Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

3 minuten geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

17 minuten geleden
OM mag Rico de Chileen vervolgen voor voorbereiden liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.

1 uur geleden
Jaarlijkse paddentrek van start, vrijwilligers blijven nodig

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.

2 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

3 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

3 uur geleden
Jetten krijgt felicitaties van premiers België en Luxemburg

DEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".

3 uur geleden