Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten datadiefstal GGD op tussentijdse zitting voor rechter

Verdachten datadiefstal GGD op tussentijdse zitting voor rechter

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht houdt dinsdag een zitting in de zaak tegen twee mannen die worden verdacht van datadiefstal bij de GGD. Beiden zouden persoonsgegevens hebben gestolen uit CoronIT, een registratiesysteem voor het testen op Covid-19. De gegevens zouden te koop zijn aangeboden via de chatapp Telegram.

Het ging onder meer om namen, adressen, telefoonnummers, geboortedata en burgerservicenummers. Dergelijke gegevens zijn heel interessant voor cybercriminelen. Het datalek kwam aan het licht door onderzoek van RTL Nieuws.

De twee verdachten zijn afkomstig uit Alblasserdam en Heiloo en 23 en 21 jaar oud. Zij werkten bij een callcenter dat de GGD gebruikt voor het maken van afspraken. Het tweetal werd kort na het bekend worden van het lek opgepakt. Nadien zijn nog vijf verdachten gearresteerd. Zij zitten - voor zover bekend - niet meer vast.

Volgens RTL Nieuws werd de GGD al maanden voor de datadiefstal gewaarschuwd door eigen medewerkers over de kwetsbaarheden rondom de coronasystemen. Deze zorgen zouden leidinggevenden hebben weggewuifd.

De zitting dinsdag is een zogeheten regiezitting, waarin onder meer onderzoekswensen van de verdachten en hun advocaten aan bod zullen komen. De inhoudelijke behandeling van de zaak volgt later.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in noodopvang

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.

57 minuten geleden
Consumentenbonden willen actie van Brussel tegen nepadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiƫle fraude.

1 uur geleden
OM zwijgt over operatie om Jos Leijdekkers aan te houden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.

1 uur geleden
SCP: steun voor zwaarbelaste mantelzorgers relevanter dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.

7 uur geleden
Missie vermiste Nederlander op Saba gewijzigd naar zoeken lichaam

THE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.

7 uur geleden
COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

9 uur geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

12 uur geleden