Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten bekladden musea Amsterdam nog vast

Verdachten bekladden musea Amsterdam nog vast

AMSTERDAM (ANP) - De twee verdachten die zaterdagavond werden aangehouden na bekladdingen van diverse musea in Amsterdam, zitten zondagmiddag nog vast. Waarom de musea werden beklad, hoopt de politie te achterhalen uit de verhoren, zegt een woordvoerder.

Op Instagram stelt Workers for Palestine Netherlands rode verf op de musea te hebben gespoten omdat "de genocide in Gaza" niet erkend wordt. "Zonder een eis voor een staakt-het-vuren hebben musea bloed aan hun handen." De politie zegt nog niet te kunnen bevestigen dat de daders aangesloten zijn bij deze actiegroep.

De bekladdingen werden zaterdag tijdens Museumnacht rond 21.45 uur ontdekt bij musea rondom het Museumplein. De politie werd gewaarschuwd dat het Rijksmuseum was besmeurd met oranje/rode vloeistof, aldus de politie. Meteen daarna kwam een melding binnen dat in de buurt van het Van Goghmuseum door beveiligers twee verdachten waren aangehouden.

Stedelijk Museum

Naast het Rijksmuseum en het Van Goghmuseum bleek ook het Stedelijk Museum te zijn besmeurd. "Ook zijn er verschillende omstanders met de vloeistof in aanraking gekomen", aldus de politie. De actiegroep stelt dat het rode acrylverf is, die weg te halen is met water. De politie zegt nog onderzoek te doen naar wat voor vloeistof het is.

Ook was het volgens de woordvoerder nog onduidelijk of het spul schadelijk is voor mensen die ermee in aanraking kwamen. "Maar zover ik weet is niemand ervoor behandeld", aldus de woordvoerder. De calamiteitendienst van de gemeente heeft inmiddels alle gekleurde vloeistof verwijderd.

De politie kan zondagmiddag nog niets zeggen over de identiteit van het tweetal. Of de verdachten nog een nacht blijven vastzitten, is nog onbekend. De politie verzoekt mensen die aanwezig waren ten tijde van de bekladdingen en het voorval hebben gezien of in aanraking zijn gekomen met de oranje/rode vloeistof, zich te melden.

Meer uit Binnenland

Man (58) aangehouden om grote brand bij autobedrijf Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.

2 uur geleden
Temperatuur begin van de week ver boven gemiddelde voor november

HOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.

3 uur geleden
Nederlandse komt om door ruwe zee bij vakantie-eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.

7 uur geleden
Vallende sterren te zien in Nederland vanaf komend weekend

HOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.

9 uur geleden
Vrouw gewond bij schietincident Rotterdam, twee aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.

14 uur geleden
Veel schade door brand in Etten-Leur

ETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.

15 uur geleden
Plaquette eert oppositieleider Navalny bij ambassade Rusland

DEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".

1 dag geleden