Verdachten bedreiging Halsema niet naar politierechter
AMSTERDAM (ANP) - De drie mannen die ervan worden verdacht dat ze burgemeester Femke Halsema van Amsterdam hebben bedreigd, hoeven toch niet voor de politierechter te verschijnen. Het Openbaar Ministerie heeft de zaken ingetrokken, omdat de burgemeester met ze in gesprek wil.
De verdachten, die donderdag en volgende week terecht zouden staan, hebben aangegeven dat ze daartoe bereid zijn. Volgens het OM worden de uitkomsten van deze gesprekken meegewogen bij het nemen van de definitieve afdoeningsbeslissingen.
De bedreigingen hadden betrekking op het besluit de kampioenshuldiging van Ajax vorige maand niet op het Museumplein te laten plaatsvinden. Halsema werd daarop bedolven onder (doods)dreigementen. Ze deed aangifte en de politie arresteerde drie personen, uit Den Bosch, Dokkum en de gemeente Hollands Kroon (Noord-Holland). Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
De gemeente Amsterdam maakte op 9 mei na overleg tussen de driehoek bekend dat een huldiging van Ajax in de openbare ruimte, zoals op het Museumplein, niet mogelijk was. Door een groot tekort aan beveiligers kon de veiligheid niet worden gegarandeerd. Daarom werd de club uit de hoofdstad uiteindelijk na de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 11 mei gehuldigd in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
16 uur geleden