Verdachten avondklokrellen Rotterdam vanaf maandag op schermen
ROTTERDAM (ANP) - De politie en het Openbaar Ministerie (OM) gaan vanaf maandag de eerste verdachten van de avondklokrellen in Rotterdam van vorige maand op digitale schermen in de stad tonen. Op deze manier willen ze het publiek bij het onderzoek betrekken.
Tijdens de rellen van 25 januari vanwege de door het kabinet ingevoerde avondklok, vonden vernielingen en plunderingen plaats en werd geweld gepleegd tegen agenten en journalisten. Meerdere agenten raakten gewond en er was veel schade.
Bijna zestig verdachten, grotendeels Rotterdammers, werden nog dezelfde avond aangehouden en door het tonen van verdachten bij Bureau Rijnmond, Opsporing Verzocht en op social media zijn de afgelopen tijd nog eens tientallen aanhoudingen verricht.
Identiteit achterhalen
Het onderzoeksteam heeft in totaal bijna 6000 beelden ontvangen van de relschoppers en probeert hiermee de identiteit van overige relschoppers te achterhalen.
De foto’s van de verdachten van openlijke geweldpleging worden verspreid op grote, digitale schermen, onder meer bij het Centraal Station en op het Zuidplein.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
47 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
2 uur geleden