Verdachten avondklokrellen Rotterdam vanaf maandag op schermen
ROTTERDAM (ANP) - De politie en het Openbaar Ministerie (OM) gaan vanaf maandag de eerste verdachten van de avondklokrellen in Rotterdam van vorige maand op digitale schermen in de stad tonen. Op deze manier willen ze het publiek bij het onderzoek betrekken.
Tijdens de rellen van 25 januari vanwege de door het kabinet ingevoerde avondklok, vonden vernielingen en plunderingen plaats en werd geweld gepleegd tegen agenten en journalisten. Meerdere agenten raakten gewond en er was veel schade.
Bijna zestig verdachten, grotendeels Rotterdammers, werden nog dezelfde avond aangehouden en door het tonen van verdachten bij Bureau Rijnmond, Opsporing Verzocht en op social media zijn de afgelopen tijd nog eens tientallen aanhoudingen verricht.
Identiteit achterhalen
Het onderzoeksteam heeft in totaal bijna 6000 beelden ontvangen van de relschoppers en probeert hiermee de identiteit van overige relschoppers te achterhalen.
De foto’s van de verdachten van openlijke geweldpleging worden verspreid op grote, digitale schermen, onder meer bij het Centraal Station en op het Zuidplein.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
13 uur geleden