Verdachten avondklokrellen Rotterdam vanaf maandag op schermen
ROTTERDAM (ANP) - De politie en het Openbaar Ministerie (OM) gaan vanaf maandag de eerste verdachten van de avondklokrellen in Rotterdam van vorige maand op digitale schermen in de stad tonen. Op deze manier willen ze het publiek bij het onderzoek betrekken.
Tijdens de rellen van 25 januari vanwege de door het kabinet ingevoerde avondklok, vonden vernielingen en plunderingen plaats en werd geweld gepleegd tegen agenten en journalisten. Meerdere agenten raakten gewond en er was veel schade.
Bijna zestig verdachten, grotendeels Rotterdammers, werden nog dezelfde avond aangehouden en door het tonen van verdachten bij Bureau Rijnmond, Opsporing Verzocht en op social media zijn de afgelopen tijd nog eens tientallen aanhoudingen verricht.
Identiteit achterhalen
Het onderzoeksteam heeft in totaal bijna 6000 beelden ontvangen van de relschoppers en probeert hiermee de identiteit van overige relschoppers te achterhalen.
De foto’s van de verdachten van openlijke geweldpleging worden verspreid op grote, digitale schermen, onder meer bij het Centraal Station en op het Zuidplein.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Dordrecht is woensdag aangehouden die ervan wordt verdacht sinds oktober meerdere hardlopende vrouwen op de billen te hebben geslagen. De jongen heeft toegegeven betrokken te zijn bij de aanrandingen in de omgeving van de Wielwijk in Dordrecht, aldus de politie.
8 uur geleden