Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten Arnhemse terreurgroep krijgen strafeisen te horen

Verdachten Arnhemse terreurgroep krijgen strafeisen te horen

ROTTERDAM (ANP) - De zes Arnhemse terreurverdachten die terechtstaan op verdenking van het voorbereiden van een aanslag in Nederland, krijgen vrijdag de strafeisen te horen van het Openbaar Ministerie. De officieren van justitie hebben aangekondigd dat ze 5,5 uur nodig hebben voor hun requisitoir waarmee ze willen bewijzen dat Nederland aan een aanslag is ontsnapt.

De zes verdachten, in leeftijden variërend van 22 tot en met 36 jaar, zitten nu 21 maanden vast op de terrorismeafdelingen van de penitentiaire inrichtingen in Vught en De Schie in Rotterdam. Vier van hen werden in september 2018 opgepakt op een vakantiepark in Weert, waar ze in het bijzijn van politie-infiltranten in een vakantiehuisje bomvesten pasten en met onklaar gemaakte kalasjnikovs oefenden. De andere verdachten zijn opgepakt op thuisadressen in Vlaardingen en Arnhem. Bij huiszoekingen vond de politie kunstmest en chemicaliën, volgens justitie genoeg om een halve kilo explosieven te maken.

Tijdens de tweede zittingsdag in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam bleek dat hoofdverdachte Hardi N. (36) plannen had een terroristische aanslag te beramen op de Gay Pride of op een militaire kazerne. N. beriep zich tot nu toe vooral op zijn zwijgrecht, maar kwam woensdag met een spijtbetuiging op de proppen. Hij zegt dat hij is geradicaliseerd omdat hij gehersenspoeld zou zijn door AIVD-agenten Zijn chatgesprekken met hen zouden staan op een telefoon die tijdens onderzoek bij justitie is kwijtgeraakt. "Alles waar ik van wordt verdacht druist 100 procent in tegen mijn religie en de menselijkheid", zei N. "Ik ben nu keihard met de imam aan het werk om het gif uit mezelf te krijgen."

Medeverdachten hebben in de rechtbank verklaard dat ze niet wisten waar N. mee bezig was. Zij erkennen dat ze sympathieën hadden voor de jihad, maar ontkennen dat ze plannen hadden voor het plegen van een aanslag in eigen land. Een van hen verklaarde naar Weert te zijn gekomen omdat hij een wapen wilde bemachtigen. Een andere verdachte wilde er contacten opdoen die hem konden helpen met uitreizen naar het kalifaat Islamitische Staat.

Meer uit Binnenland

Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

5 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

7 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

12 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

13 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

13 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

14 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

16 uur geleden