Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten aanwezig bij eerste zitting zaak ingestorte brug Genua

Verdachten aanwezig bij eerste zitting zaak ingestorte brug Genua

GENUA (ANP/DPA) - De verdachten in de zaak over de ingestorte brug in Genua hebben vrijdag de eerste zitting in de rechtbank in de Italiaanse havenstad bijgewoond. Twee bedrijven en 59 individuen worden verdacht van onder meer dood door schuld door nalatigheid en het vervalsen van rapporten. Bij het instorten van de brug op 14 augustus 2018 kwamen 43 mensen om het leven.

Ingenieurs en leidinggevenden van bouwbedrijven staan terecht. Ze zouden bouwfouten hebben genegeerd en rapporten hebben vervalst. Dat leidde tot gebrekkig onderhoud aan de brug, waardoor die uiteindelijk instortte tijdens een storm.

Tot en met december zijn er iedere week drie zittingsdagen ingepland. Ongeveer 300 mensen willen zich aansluiten bij de zaak. Onder hen zijn veel nabestaanden van slachtoffers en mensen die hun huis zijn kwijtgeraakt door het ongeval, en het stadsbestuur van Genua. Honderden mensen die onder de brug woonden zijn hun huis kwijt.

Afgelopen augustus werd de nieuwe San Giorgio-brug geopend.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

25 minuten geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

57 minuten geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

2 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

7 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

9 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

10 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

11 uur geleden