Verdachten aanwezig bij eerste zitting zaak ingestorte brug Genua
GENUA (ANP/DPA) - De verdachten in de zaak over de ingestorte brug in Genua hebben vrijdag de eerste zitting in de rechtbank in de Italiaanse havenstad bijgewoond. Twee bedrijven en 59 individuen worden verdacht van onder meer dood door schuld door nalatigheid en het vervalsen van rapporten. Bij het instorten van de brug op 14 augustus 2018 kwamen 43 mensen om het leven.
Ingenieurs en leidinggevenden van bouwbedrijven staan terecht. Ze zouden bouwfouten hebben genegeerd en rapporten hebben vervalst. Dat leidde tot gebrekkig onderhoud aan de brug, waardoor die uiteindelijk instortte tijdens een storm.
Tot en met december zijn er iedere week drie zittingsdagen ingepland. Ongeveer 300 mensen willen zich aansluiten bij de zaak. Onder hen zijn veel nabestaanden van slachtoffers en mensen die hun huis zijn kwijtgeraakt door het ongeval, en het stadsbestuur van Genua. Honderden mensen die onder de brug woonden zijn hun huis kwijt.
Afgelopen augustus werd de nieuwe San Giorgio-brug geopend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
10 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
11 uur geleden