Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachten aanslagen Poolse supermarkten langer vast

Verdachten aanslagen Poolse supermarkten langer vast

ALKMAAR (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij aanslagen op Poolse supermarkten in Beverwijk, Heeswijk-Dinther en Tilburg blijven langer in voorarrest, zo heeft de rechtbank in Alkmaar dinsdag laten weten.

Beide verdachten, een 20- en een 26-jarige man uit Amsterdam, verschenen maandag voor de eerste keer voor de rechter tijdens een inleidende zitting. Een van hen, de 26-jarige Antonio N., zou chauffeur zijn geweest bij aanslagen in Beverwijk en Heeswijk-Dinther. De 20-jarige Hyron A. zou verantwoordelijk zijn geweest voor het daadwerkelijk plaatsen van explosieven in Beverwijk en Tilburg. Het OM meldde maandag hem inmiddels ook te linken aan een derde aanslag op een Poolse supermarkt in Aalsmeer.

In het omvangrijke onderzoek - dat zich toespitst op vijf aanslagen bij vier supermarkten - heeft justitie inmiddels zeker vijf verdachten op de korrel. Vier van hen zitten vast, een vijfde nam de wijk naar het buitenland toen zijn voorarrest werd opgeheven. De verdenkingen tegen de verdachten zijn niet identiek, maar volgens het OM bestaat tussen alle zaken wel overlap. De officier van justitie zei maandag dat alles erop wijst dat de aanslagen het werk zijn van een organisatie.

Een van de eigenaren van de supermarkten zei nog altijd geen idee te hebben in welke hoek de opdrachtgevers voor de explosies moeten worden gezocht. Komende maandag verschijnt een derde verdachte voor het eerst voor de rechter. Hem wordt een meer sturende rol toegedicht.

De aanslagen op de supermarkten hadden plaats in december vorig jaar en januari dit jaar. Volgens het OM werden die "op professionele wijze en met zware explosieve constructies" gepleegd.

Meer uit Binnenland

Code geel in kustprovincies om waterhozen en onweersbuien

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft vanwege waterhozen code geel afgekondigd voor de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland en Groningen. Boven grote wateroppervlaktes kunnen volgens het weerinstituut waterhozen ontstaan, waarbij zware windstoten mogelijk zijn. Op zee zijn al waterhozen waargenomen, aldus het KNMI.

55 minuten geleden
Bruls wil landelijk, eenduidig beleid tegen snelwegdemonstranten

NIJMEGEN (ANP) - Hubert Bruls, voorzitter van de regioburgemeesters, wil dat de politie overal in het land ingrijpt als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Dat meldt zijn woordvoerder desgevraagd. "Dit soort demonstraties vinden in heel het land plaats en het is dan niet uit te leggen dat ze op verschillende plekken anders worden aangepakt."

1 uur geleden
Droogtemaatregelen nog niet afgeschaald na paar dagen regen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal dagen met regen blijven de huidige bovenregionale droogtemaatregelen van kracht. Dat is afgesproken door het Managementteam Watertekorten (MTW). Door de regen is er ook geen sprake meer van mogelijk opschalen naar strengere maatregelen.

2 uur geleden
Eis 6 jaar cel voor verkrachting kwetsbaar meisje met vuurwapen

MIDDELBURG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag zes jaar cel geëist tegen een 40-jarige man uit Vlissingen voor de verkrachting van een 15-jarig kwetsbaar meisje in juni vorig jaar. Hij bedreigde haar daarbij mogelijk met een vuurwapen.

3 uur geleden
ICE-trein naar Berlijn rijdt vanaf oktober via Hamburg

UTRECHT (ANP) - De internationale trein van Nederland naar Berlijn zal vanaf oktober via Hamburg rijden. Dat komt mede door langdurige werkzaamheden op het huidige traject tussen Hannover en Berlijn, meldt de NS. De ICE-trein zal er naar de Duitse hoofdstad een uur langer over doen en maar vier keer in plaats van vijf keer per dag rijden.

3 uur geleden
Verspreiding tijgermug zichtbaar via DNA-onderzoek

UTRECHT (ANP) - Nieuw DNA-onderzoek toont aan hoe de Aziatische tijgermug zich verspreidt in Nederland. Dat biedt een nieuw hulpmiddel in de bestrijding van de mug, meldt de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).

5 uur geleden
OM ziet bij nog 3 sterfgevallen verband met middelen Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt bij nog eens drie personen te kunnen bewijzen dat zij zijn overleden door middelen die verkocht zijn via de website Funcaps. Daarmee komt het totaal aantal op 21. Dat zei de officier van justitie donderdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Zwolle.

6 uur geleden