Verdachten aanslag Cor van Hout hullen zich in stilzwijgen
SCHIPHOL (ANP) - De twee mannen die justitie verdenkt van de mislukte moordaanslag op Heinekenontvoerder Cor van Hout en diens kompaan Bas Vermeulen eind 2000, hulden zich maandag tijdens de eerste dag van hun strafzaak in stilzwijgen. "Zwijgrecht", klonk het in de rechtbank op Schiphol geregeld uit de monden van Nico V. (56) uit Zwaag en de Haagse Bosniër Maruf 'Paja' M. (65).
Justitie hoopt beide verdachten ruim twintig jaar na dato alsnog achter de tralies te krijgen voor de aanslag, die 20 december 2000 werd gepleegd voor de woning van Van Houts toenmalige partner Sonja Holleeder in Amstelveen. Van veraf werden de mannen kort voor middernacht onder vuur genomen met een scherpschuttersgeweer. Ze lieten zich vallen, hielden zich dood en kwamen met de schrik vrij.
Voor Van Hout was het letterlijk uitstel van executie. In januari 2003 werd hij samen met een vriend alsnog geliquideerd, toen hij in de Dorpsstraat van Amstelveen een Chinees restaurant verliet.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.
5 uur geleden