Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte zedenzaak Helmond naar speciale afdeling gevangenis

Verdachte zedenzaak Helmond naar speciale afdeling gevangenis

DEN BOSCH (ANP) - Wesley W., verdacht van het plegen van ontucht met twintig kinderen op een basisschool in zijn woonplaats Helmond, vervolgt zijn voorarrest op een speciale afdeling van het huis van bewaring, een zogeheten Extra Zorgvoorziening (EZV). Dat heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.

De rechtbank gaf daarmee gehoor aan een verzoek van W.'s advocaat Marcel Heuvelmans, die betoogde dat het op een reguliere afdeling van een penitentiaire inrichting (PI) niet veilig is voor zijn cliënt, gezien de aard van de verdenking. De rechter-commissaris had eerder al bepaald dat W. in een EZV moest worden geplaatst, maar aan dat bevel heeft de PI geen gehoor gegeven.

Woensdag vond een eerste inleidende zitting plaats in de strafzaak tegen W. De verdachte was daar niet bij aanwezig.

Beelden

Dinsdag al maakte het Openbaar Ministerie via een persbericht de forse omvang van de zaak bekend. De ontucht zou in een aantal gevallen hebben bestaan uit 'seksueel binnendringen' en in andere gevallen uit betasten. Ook zou W. beelden hebben gemaakt van het misbruik, wat heeft geleid tot de verdenking van het maken van kinderpornografie. De 25-jarige W. was leerkrachtondersteuner op de betrokken school. Het misbruik zou hebben plaatsgevonden tussen april 2018 en september van dit jaar, op school en bij enkele oppasadressen.

Op de zitting zei de officier van justitie dat het onderzoek zich in een afrondende fase bevindt en dat de verdenking naar verwachting niet omvangrijker zal worden. W. heeft een bekentenis afgelegd.

'Kwetsbare gedetineerde

Volgens advocaat Heuvelmans is zijn cliënt "een zeer kwetsbare gedetineerde". Door de recente publiciteitsgolf over de zaak is onder medegedetineerden bekend wie W. is en waarvan hij wordt beschuldigd. Zedendelinquenten staan doorgaans onderaan de zogeheten pikorde in een PI en worden soms slachtoffer van geweld. Zover is het nog niet gekomen, maar volgens de raadsman wordt er wel dagelijks bij herhaling op de celdeur van W. gebonkt en is geprobeerd het luikje daarvan te openen. Daar is inmiddels een slot op gezet, zei hij.

Een EZV is ingericht voor kwetsbare gedetineerden die niet kunnen functioneren in een regulier regime. Heuvelmans zei dat het "constant onveilige leefklimaat in de PI de nodige impact heeft gehad" op zijn cliënt. "Verder geestelijk afdalen moet worden voorkomen."

De komende maanden zal er onderzoek naar de psyche van W. worden gedaan. De volgende tussentijdse zitting in de zaak is op 20 februari.

Meer uit Binnenland

Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

1 minuut geleden
Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

51 minuten geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

9 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

12 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

12 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

14 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

18 uur geleden