Verdachte zedenzaak Helmond naar speciale afdeling gevangenis
DEN BOSCH (ANP) - Wesley W., verdacht van het plegen van ontucht met twintig kinderen op een basisschool in zijn woonplaats Helmond, vervolgt zijn voorarrest op een speciale afdeling van het huis van bewaring, een zogeheten Extra Zorgvoorziening (EZV). Dat heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.
De rechtbank gaf daarmee gehoor aan een verzoek van W.'s advocaat Marcel Heuvelmans, die betoogde dat het op een reguliere afdeling van een penitentiaire inrichting (PI) niet veilig is voor zijn cliënt, gezien de aard van de verdenking. De rechter-commissaris had eerder al bepaald dat W. in een EZV moest worden geplaatst, maar aan dat bevel heeft de PI geen gehoor gegeven.
Woensdag vond een eerste inleidende zitting plaats in de strafzaak tegen W. De verdachte was daar niet bij aanwezig.
Beelden
Dinsdag al maakte het Openbaar Ministerie via een persbericht de forse omvang van de zaak bekend. De ontucht zou in een aantal gevallen hebben bestaan uit 'seksueel binnendringen' en in andere gevallen uit betasten. Ook zou W. beelden hebben gemaakt van het misbruik, wat heeft geleid tot de verdenking van het maken van kinderpornografie. De 25-jarige W. was leerkrachtondersteuner op de betrokken school. Het misbruik zou hebben plaatsgevonden tussen april 2018 en september van dit jaar, op school en bij enkele oppasadressen.
Op de zitting zei de officier van justitie dat het onderzoek zich in een afrondende fase bevindt en dat de verdenking naar verwachting niet omvangrijker zal worden. W. heeft een bekentenis afgelegd.
'Kwetsbare gedetineerde
Volgens advocaat Heuvelmans is zijn cliënt "een zeer kwetsbare gedetineerde". Door de recente publiciteitsgolf over de zaak is onder medegedetineerden bekend wie W. is en waarvan hij wordt beschuldigd. Zedendelinquenten staan doorgaans onderaan de zogeheten pikorde in een PI en worden soms slachtoffer van geweld. Zover is het nog niet gekomen, maar volgens de raadsman wordt er wel dagelijks bij herhaling op de celdeur van W. gebonkt en is geprobeerd het luikje daarvan te openen. Daar is inmiddels een slot op gezet, zei hij.
Een EZV is ingericht voor kwetsbare gedetineerden die niet kunnen functioneren in een regulier regime. Heuvelmans zei dat het "constant onveilige leefklimaat in de PI de nodige impact heeft gehad" op zijn cliënt. "Verder geestelijk afdalen moet worden voorkomen."
De komende maanden zal er onderzoek naar de psyche van W. worden gedaan. De volgende tussentijdse zitting in de zaak is op 20 februari.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
14 uur geleden