Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte zedenzaak Helmond naar speciale afdeling gevangenis

Verdachte zedenzaak Helmond naar speciale afdeling gevangenis

DEN BOSCH (ANP) - Wesley W., verdacht van het plegen van ontucht met twintig kinderen op een basisschool in zijn woonplaats Helmond, vervolgt zijn voorarrest op een speciale afdeling van het huis van bewaring, een zogeheten Extra Zorgvoorziening (EZV). Dat heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.

De rechtbank gaf daarmee gehoor aan een verzoek van W.'s advocaat Marcel Heuvelmans, die betoogde dat het op een reguliere afdeling van een penitentiaire inrichting (PI) niet veilig is voor zijn cliënt, gezien de aard van de verdenking. De rechter-commissaris had eerder al bepaald dat W. in een EZV moest worden geplaatst, maar aan dat bevel heeft de PI geen gehoor gegeven.

Woensdag vond een eerste inleidende zitting plaats in de strafzaak tegen W. De verdachte was daar niet bij aanwezig.

Beelden

Dinsdag al maakte het Openbaar Ministerie via een persbericht de forse omvang van de zaak bekend. De ontucht zou in een aantal gevallen hebben bestaan uit 'seksueel binnendringen' en in andere gevallen uit betasten. Ook zou W. beelden hebben gemaakt van het misbruik, wat heeft geleid tot de verdenking van het maken van kinderpornografie. De 25-jarige W. was leerkrachtondersteuner op de betrokken school. Het misbruik zou hebben plaatsgevonden tussen april 2018 en september van dit jaar, op school en bij enkele oppasadressen.

Op de zitting zei de officier van justitie dat het onderzoek zich in een afrondende fase bevindt en dat de verdenking naar verwachting niet omvangrijker zal worden. W. heeft een bekentenis afgelegd.

'Kwetsbare gedetineerde

Volgens advocaat Heuvelmans is zijn cliënt "een zeer kwetsbare gedetineerde". Door de recente publiciteitsgolf over de zaak is onder medegedetineerden bekend wie W. is en waarvan hij wordt beschuldigd. Zedendelinquenten staan doorgaans onderaan de zogeheten pikorde in een PI en worden soms slachtoffer van geweld. Zover is het nog niet gekomen, maar volgens de raadsman wordt er wel dagelijks bij herhaling op de celdeur van W. gebonkt en is geprobeerd het luikje daarvan te openen. Daar is inmiddels een slot op gezet, zei hij.

Een EZV is ingericht voor kwetsbare gedetineerden die niet kunnen functioneren in een regulier regime. Heuvelmans zei dat het "constant onveilige leefklimaat in de PI de nodige impact heeft gehad" op zijn cliënt. "Verder geestelijk afdalen moet worden voorkomen."

De komende maanden zal er onderzoek naar de psyche van W. worden gedaan. De volgende tussentijdse zitting in de zaak is op 20 februari.

Meer uit Binnenland

Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

28 minuten geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

2 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

2 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

3 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

4 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

5 uur geleden