Verdachte zaak verdrinkingsdood Gentse Feesten opnieuw in cel
GENT (ANP/BELGA) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van een 53-jarige man tijdens de Gentse Feesten in 2022, is opnieuw in Nederland aangehouden voor andere feiten. De 24-jarige hoofdverdachte uit Goes zal niet overgeleverd kunnen worden voor het proces, dat op maandag staat gepland. Daardoor zal de rechtbankvoorzitter de zaak hoogstwaarschijnlijk uitstellen, meldt persbureau Belga.
Voor welke feiten de man recent is aangehouden, is nog niet bekend. De advocaten van de twee verdachten en het Openbaar Ministerie Oost-Vlaanderen geven nog geen commentaar.
De 53-jarige Hakim Mutyaba verdronk op 17 juli 2022 in de vroege zondagochtend na de zomerse stadsfeesten in de Vlaamse stad. De Nederlanders van 24 en 26 waren met hem opgelopen. Op camerabeelden zou te zien zijn dat ze wat met elkaar dolden. De jongste van de twee Nederlanders zou de Gentenaar uiteindelijk over de brugreling hebben geslingerd. Mutyaba kon niet zwemmen en verdronk.
De hoofdverdachte moet terechtstaan voor zware mishandeling en voor dood door schuld. Beide mannen wordt verweten dat ze geen hulp boden aan de man in levensgevaar. Het verzoek van de nabestaanden om de verdachten voor doodslag te vervolgen is afgewezen.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
34 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
12 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
15 uur geleden