Verdachte zaak fatale mishandeling Mallorca voorgeleid
UTRECHT (ANP) - De 19-jarige man uit Hilversum die is aangehouden in de zaak rond de fatale mishandeling op Mallorca wordt vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Deze beslist of hij langer in de cel moet blijven. Zijn hechtenis kan met twee weken verlengd worden. De man is woensdagochtend vroeg opgepakt.
Volgens het Openbaar Ministerie was hij mogelijk betrokken bij twee geweldsincidenten in de vroege ochtend van 14 juli in de Spaanse badplaats El Arenal. Het OM verdenkt hem van tweemaal poging tot doodslag omdat hij twee slachtoffers op en tegen het hoofd zou hebben geschopt.
De verdachte was met een vriendengroep op vakantie op het Spaanse eiland waar ruzie werd gezocht met andere vakantiegangers. Een 27-jarige man uit Waddinxveen werd daarbij dusdanig mishandeld dat hij later aan zijn verwondingen overleed. Dit gebeurde tijdens de tweede vechtpartij, op de boulevard. Eerder was er ook al ruzie in een horecagelegenheid.
Na de incidenten vertrok de groep op één persoon na snel naar Nederland. Een van de jongens bleef achter om de sleutels van het appartement waar de groep verbleef weer in te leveren. Hij werd uiteindelijk opgepakt en verhoord door de Spaanse politie, maar werd daarna vrijgelaten omdat op beelden te zien is dat hij geen grote rol zou hebben gespeeld bij de vechtpartij.
Het Spaanse onderzoek is recent overgedragen aan justitie in Nederland en zij heeft woensdag de eerste verdachte opgepakt. Mogelijk volgen nog meer aanhoudingen.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De Drentse provinciale politiek komt 9 september bijeen om te bekijken hoe de minderheidscoalitie van PvdA, VVD en CDA tot de verkiezingen in maart verder kan. De extra vergadering is nodig omdat de BBB, de grootste partij met zestien zetels, voor de zomer uit de coalitie stapte.
23 minuten geledenASSEN (ANP) - Honderden boeren hebben zich woensdagmiddag rond 15.30 uur verzameld in de buurt van het Drentse provinciehuis in Assen, ziet een ANP-verslaggever. Ze zullen daar worden ontvangen door Agnes Mulder, commissaris van de Koning in de provincie Drenthe. Dat laat een woordvoerder ter plaatse weten. Ook gedeputeerde Henk Emmens zal de boeren toespreken.
50 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden heeft de derde zwemdag van zijn 22-stedentocht moeten uitstellen door misselijkheid en buikklachten. Hij werd misselijk wakker en moest overgeven, vertelt hij in een video op Instagram. Inmiddels gaat het beter, maar zijn lichaamstemperatuur stijgt nog. Hij hoopt donderdag genoeg aangesterkt te zijn om weer het water in te gaan.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft inmiddels ruim vijfhonderd tips ontvangen in de zoektocht naar de identiteit van 'Lucky'. De man werd op 10 mei 2023 op straat in Amsterdam getroffen door een hersenbloeding of -infarct en kan sindsdien niet meer communiceren. Hij verblijft op dit moment in een verzorgingscentrum in Amsterdam Zuidoost. Maandag verspreidde de politie beelden van hem.
55 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het water van de Noordzee was afgelopen weekeinde gemiddeld 21,5 graden. De watertemperaturen worden sinds 1984 bijgehouden en niet eerder was de zee zo warm. Dat komt volgens het KNMI door klimaatverandering en door een hogedrukgebied met veel zon en weinig wind.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Landbouworganisatie ZLTO overlegt voorlopig niet meer met de provincie Noord-Brabant over plannen voor het landelijk gebied. Het vertrouwen van ZLTO in de provincie heeft "een flinke knauw" gekregen nadat Noord-Brabant aankondigde dat het de vergunning van vijf pluimveebedrijven zou gaan intrekken.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie zal in Oost-Nederland in principe ingrijpen als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Hetzelfde geldt als andere demonstranten of activisten de snelweg gebruiken als demonstratielocatie, laat burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen weten in een gezamenlijke verklaring met de politie Oost-Nederland en het Openbaar Ministerie.
2 uur geleden