Verdachte zaak fatale mishandeling Mallorca voorgeleid
UTRECHT (ANP) - De 19-jarige man uit Hilversum die is aangehouden in de zaak rond de fatale mishandeling op Mallorca wordt vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Deze beslist of hij langer in de cel moet blijven. Zijn hechtenis kan met twee weken verlengd worden. De man is woensdagochtend vroeg opgepakt.
Volgens het Openbaar Ministerie was hij mogelijk betrokken bij twee geweldsincidenten in de vroege ochtend van 14 juli in de Spaanse badplaats El Arenal. Het OM verdenkt hem van tweemaal poging tot doodslag omdat hij twee slachtoffers op en tegen het hoofd zou hebben geschopt.
De verdachte was met een vriendengroep op vakantie op het Spaanse eiland waar ruzie werd gezocht met andere vakantiegangers. Een 27-jarige man uit Waddinxveen werd daarbij dusdanig mishandeld dat hij later aan zijn verwondingen overleed. Dit gebeurde tijdens de tweede vechtpartij, op de boulevard. Eerder was er ook al ruzie in een horecagelegenheid.
Na de incidenten vertrok de groep op één persoon na snel naar Nederland. Een van de jongens bleef achter om de sleutels van het appartement waar de groep verbleef weer in te leveren. Hij werd uiteindelijk opgepakt en verhoord door de Spaanse politie, maar werd daarna vrijgelaten omdat op beelden te zien is dat hij geen grote rol zou hebben gespeeld bij de vechtpartij.
Het Spaanse onderzoek is recent overgedragen aan justitie in Nederland en zij heeft woensdag de eerste verdachte opgepakt. Mogelijk volgen nog meer aanhoudingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
23 minuten geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag twee ouders veroordeeld tot celstraffen voor het uitbuiten van hun zoon. Ze zijn ook schuldig bevonden aan het witwassen van geld dat hij illegaal verdiende. De vader uit Amsterdam krijgt een jaar celstraf opgelegd, de moeder uit Zaandam een half jaar.
4 uur geledenBENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.
6 uur geleden