Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte zaak fatale mishandeling Mallorca voorgeleid

Verdachte zaak fatale mishandeling Mallorca voorgeleid

UTRECHT (ANP) - De 19-jarige man uit Hilversum die is aangehouden in de zaak rond de fatale mishandeling op Mallorca wordt vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Deze beslist of hij langer in de cel moet blijven. Zijn hechtenis kan met twee weken verlengd worden. De man is woensdagochtend vroeg opgepakt.

Volgens het Openbaar Ministerie was hij mogelijk betrokken bij twee geweldsincidenten in de vroege ochtend van 14 juli in de Spaanse badplaats El Arenal. Het OM verdenkt hem van tweemaal poging tot doodslag omdat hij twee slachtoffers op en tegen het hoofd zou hebben geschopt.

De verdachte was met een vriendengroep op vakantie op het Spaanse eiland waar ruzie werd gezocht met andere vakantiegangers. Een 27-jarige man uit Waddinxveen werd daarbij dusdanig mishandeld dat hij later aan zijn verwondingen overleed. Dit gebeurde tijdens de tweede vechtpartij, op de boulevard. Eerder was er ook al ruzie in een horecagelegenheid.

Na de incidenten vertrok de groep op één persoon na snel naar Nederland. Een van de jongens bleef achter om de sleutels van het appartement waar de groep verbleef weer in te leveren. Hij werd uiteindelijk opgepakt en verhoord door de Spaanse politie, maar werd daarna vrijgelaten omdat op beelden te zien is dat hij geen grote rol zou hebben gespeeld bij de vechtpartij.

Het Spaanse onderzoek is recent overgedragen aan justitie in Nederland en zij heeft woensdag de eerste verdachte opgepakt. Mogelijk volgen nog meer aanhoudingen.

Meer uit Binnenland

Verongelukte Nederlandse bus geborgen, dodental nog onduidelijk

SUSCH (ANP) - Het bergen van de in Zwitserland verongelukte Nederlandse tourbus is voltooid, meldt de omroep RTS. Eerder meldde diezelfde omroep dat de bergingswerkzaamheden in de nacht van donderdag op vrijdag waren begonnen. Op beelden bij de omroep is te zien hoe het voertuig niet langer op het wegdek ligt, en hoe de vangrail is vervangen.

41 minuten geleden
Vier groepen willen betogen langs route koets op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Vier groepen willen dinsdag op Prinsjesdag demonstreren langs de route van de glazen koets in Den Haag. Ze kunnen terecht in een demonstratievak op het Lange Voorhout, laat de gemeente weten. Het gaat om de organisaties Dieren in Nederland, het Burgerinitiatief Groningen, de anti-monarchistische groep Republiek en The Hague Peace Projects.

59 minuten geleden
Toestand buspassagiers onduidelijk, ambassadeur naar plek ongeval

DEN HAAG (ANP) - Een ambassadeteam met de Nederlandse ambassadeur in Zwitserland is onderweg naar Susch, de plaats waar donderdagmiddag een tourbus vol Nederlanders van de weg raakte. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens Zwitserse media kwam bij het ongeluk een nog onbekend aantal mensen om het leven.

1 uur geleden
Zwitserse media: bergen van verongelukte Nederlandse bus begonnen

SUSCH (ANP) - Hulpdiensten in Zwitserland zijn vrijdagochtend vroeg begonnen met het bergen van de Nederlandse reisbus die donderdag was verongelukt. Het is nog niet bekend hoe lang dat gaat duren, melden Zwitserse media.

1 uur geleden
Inzittende van verongelukte vluchtauto Venlo overleden

VENLO (ANP) - Een van de drie mensen die in de nacht van donderdag op vrijdag gewond waren geraakt door een ongeluk tijdens een achtervolging door de politie in Limburg, is overleden. Volgens de politie gaat het om een 48-jarige man die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft.

1 uur geleden
Drie gewonden na politieachtervolging bij Venlo

VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Zwitserse president betuigt medeleven na ongeluk Nederlandse bus

BERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.

5 uur geleden