Verdachte wilde terreurverdenking wegnemen
MAASTRICHT (ANP) - De Heerlenaar die ervan wordt verdacht vorig jaar in Landgraaf een plaatsgenoot te hebben doodgereden bij de uitgang van een Pinkpopcamping, kan zich alleen de klap herinneren. Hij ging vervolgens op de automatische piloot naar huis en van daaruit naar zijn werk in Amsterdam. Toen hij op de radio hoorde dat een terroristische aanslag op Pinkpopgangers niet werd uitgesloten, besloot hij de politie te bellen, vertelde S. vrijdag tijdens een niet-inhoudelijke zitting van de rechtbank in Maastricht.
"Ik ben degene die jullie zoeken", zei hij aan de telefoon. "Kom me alsjeblieft ophalen." Het besef dat er een ongeluk gebeurd was, drong pas in Amsterdam tot hem door, vertelde S. vrijdag. "Opeens werd ik helder van geest. Toen ik op de radio hoorde over een terreuraanslag, wilde ik dat wegnemen."
Danny S. wordt ervan verdacht in juni vorig jaar op de Mensheggerweg om 04.00 uur een groep mensen te hebben aangereden die het muziekfestival hadden bezocht. Deze mensen zaten op de weg. Een 35-jarige man uit Heerlen kwam om het leven, drie anderen raakten zwaargewond. S. zegt de mensen op de weg niet gezien te hebben.
Verkeerspsycholoog
Advocaat van S. Raimon Maessen vroeg de rechtbank om het inschakelen van een verkeerspsycholoog. Maar het Openbaar Ministerie (OM) verzette zich daartegen. "Doorrijden na een ongeluk is strafbaar", aldus het OM. "Die strafbaarheid kan niet door een verkeerspsycholoog worden beoordeeld."
De rechtbank wees vervolgens de benoeming van een verkeerspsycholoog af, maar besloot wel een gewone psycholoog te gaan benoemen. Daarvoor wordt iemand aangetrokken van het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie. Die moet onderzoeken hoe S. direct na het ongeval in zijn vel zat. Dat onderzoek kan vier tot vijf maanden duren. Om die reden hield de rechtbank de zaak voor onbepaalde tijd aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
39 minuten geledenROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten per direct hun kippen binnenhouden om de verspreiding van vogelgriep zoveel mogelijk te beperken. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft vanwege drie uitbraken in korte tijd per direct een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld. Hobbyhouders moeten hun kippen of andere vogels zoveel mogelijk beschermen tegen besmetting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het fatbikeverbod in het Amsterdamse Vondelpark blijft van kracht, maar wordt niet uitgebreid naar andere plekken. Dat heeft de gemeente besloten na evaluatie van de maatregel die op 11 mei is ingevoerd.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een groot aantal illegale vapes gevonden in een pand aan de Lannerstraat in Tilburg. In het pand lagen 5100 THC-vapes en 17.120 vapes met een smaakje opgeslagen die samen een geschatte waarde hadden van bijna 500.000 euro, meldt de politie woensdag. Een 28-jarige Tilburger is aangehouden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS laat vanaf 13 december lijnnummers zien op informatieschermen op stations. De nummers moeten reizigers helpen hun trein te herkennen en geven vooral bij overstappen, spoorwijzigingen en verstoringen meer houvast.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer steden willen Europese maatregelen om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag te beschermen tegen Amerikaanse sancties. De burgemeesters van Amsterdam, Barcelona, Brussel, Lille, Parijs, Rome en Straatsburg hebben samen met Den Haag een brief gestuurd aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.
4 uur geleden