Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte wilde terreurverdenking wegnemen

Verdachte wilde terreurverdenking wegnemen

MAASTRICHT (ANP) - De Heerlenaar die ervan wordt verdacht vorig jaar in Landgraaf een plaatsgenoot te hebben doodgereden bij de uitgang van een Pinkpopcamping, kan zich alleen de klap herinneren. Hij ging vervolgens op de automatische piloot naar huis en van daaruit naar zijn werk in Amsterdam. Toen hij op de radio hoorde dat een terroristische aanslag op Pinkpopgangers niet werd uitgesloten, besloot hij de politie te bellen, vertelde S. vrijdag tijdens een niet-inhoudelijke zitting van de rechtbank in Maastricht.

"Ik ben degene die jullie zoeken", zei hij aan de telefoon. "Kom me alsjeblieft ophalen." Het besef dat er een ongeluk gebeurd was, drong pas in Amsterdam tot hem door, vertelde S. vrijdag. "Opeens werd ik helder van geest. Toen ik op de radio hoorde over een terreuraanslag, wilde ik dat wegnemen."

Danny S. wordt ervan verdacht in juni vorig jaar op de Mensheggerweg om 04.00 uur een groep mensen te hebben aangereden die het muziekfestival hadden bezocht. Deze mensen zaten op de weg. Een 35-jarige man uit Heerlen kwam om het leven, drie anderen raakten zwaargewond. S. zegt de mensen op de weg niet gezien te hebben.

Verkeerspsycholoog

Advocaat van S. Raimon Maessen vroeg de rechtbank om het inschakelen van een verkeerspsycholoog. Maar het Openbaar Ministerie (OM) verzette zich daartegen. "Doorrijden na een ongeluk is strafbaar", aldus het OM. "Die strafbaarheid kan niet door een verkeerspsycholoog worden beoordeeld."

De rechtbank wees vervolgens de benoeming van een verkeerspsycholoog af, maar besloot wel een gewone psycholoog te gaan benoemen. Daarvoor wordt iemand aangetrokken van het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie. Die moet onderzoeken hoe S. direct na het ongeval in zijn vel zat. Dat onderzoek kan vier tot vijf maanden duren. Om die reden hield de rechtbank de zaak voor onbepaalde tijd aan.

Meer uit Binnenland

Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

32 minuten geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

1 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

1 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

1 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

1 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

2 uur geleden
Ov Rotterdam blijft gratis voor ouderen met smalle beurs

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.

3 uur geleden