Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte wilde terreurverdenking wegnemen

Verdachte wilde terreurverdenking wegnemen

MAASTRICHT (ANP) - De Heerlenaar die ervan wordt verdacht vorig jaar in Landgraaf een plaatsgenoot te hebben doodgereden bij de uitgang van een Pinkpopcamping, kan zich alleen de klap herinneren. Hij ging vervolgens op de automatische piloot naar huis en van daaruit naar zijn werk in Amsterdam. Toen hij op de radio hoorde dat een terroristische aanslag op Pinkpopgangers niet werd uitgesloten, besloot hij de politie te bellen, vertelde S. vrijdag tijdens een niet-inhoudelijke zitting van de rechtbank in Maastricht.

"Ik ben degene die jullie zoeken", zei hij aan de telefoon. "Kom me alsjeblieft ophalen." Het besef dat er een ongeluk gebeurd was, drong pas in Amsterdam tot hem door, vertelde S. vrijdag. "Opeens werd ik helder van geest. Toen ik op de radio hoorde over een terreuraanslag, wilde ik dat wegnemen."

Danny S. wordt ervan verdacht in juni vorig jaar op de Mensheggerweg om 04.00 uur een groep mensen te hebben aangereden die het muziekfestival hadden bezocht. Deze mensen zaten op de weg. Een 35-jarige man uit Heerlen kwam om het leven, drie anderen raakten zwaargewond. S. zegt de mensen op de weg niet gezien te hebben.

Verkeerspsycholoog

Advocaat van S. Raimon Maessen vroeg de rechtbank om het inschakelen van een verkeerspsycholoog. Maar het Openbaar Ministerie (OM) verzette zich daartegen. "Doorrijden na een ongeluk is strafbaar", aldus het OM. "Die strafbaarheid kan niet door een verkeerspsycholoog worden beoordeeld."

De rechtbank wees vervolgens de benoeming van een verkeerspsycholoog af, maar besloot wel een gewone psycholoog te gaan benoemen. Daarvoor wordt iemand aangetrokken van het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie. Die moet onderzoeken hoe S. direct na het ongeval in zijn vel zat. Dat onderzoek kan vier tot vijf maanden duren. Om die reden hield de rechtbank de zaak voor onbepaalde tijd aan.

Meer uit Binnenland

Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

41 minuten geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

2 uur geleden
Eerdmans: kabinet komt JA21 niet tegemoet over 'asieldwang'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog altijd niet uitsluiten dat gemeenten op grond van de spreidingswet verplicht worden om asielzoekers op te vangen, een eis die JA21 stelt aan steun voor het belastingplan voor volgend jaar. "Daar zijn we niet uitgekomen", zei partijleider Joost Eerdmans na afloop van een gesprek met premier Rob Jetten en CDA-asielminister Bart van den Brink.

2 uur geleden
Jetten aan oppositie: beoordeel belastingplan op de inhoud

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten roept oppositiepartijen op de onderhandelingen over het belastingplan ook echt over de inhoud van dat plan te laten gaan. Meerdere partijen grijpen de gesprekken met het minderheidskabinet over parlementaire steun aan om andere politieke wensen op tafel te leggen.

3 uur geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

4 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

6 uur geleden