Verdachte voor rechter in zaak dode tiener in Ypenburg
DEN HAAG (ANP) - Een 29-jarige man die betrokken zou zijn bij de dood van de 17-jarige Orlando Boldewijn eind februari 2018, moet maandag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Het gaat om een niet-inhoudelijke zitting. Het slachtoffer werd na een week vermissing dood gevonden in het water bij de straat Böttgerwater in de Haagse wijk Ypenburg. De Rotterdamse tiener had een date met de verdachte in zijn drijvende vissershuisje. Daarna is Boldewijn in het ijskoude water terechtgekomen.
Wat er precies is gebeurd, is niet duidelijk maar uit onderzoek is vooralsnog gebleken dat de man de jongen in het water heeft zien liggen en hem daar aan zijn lot heeft overgelaten. De man was vorig jaar in april al aangehouden als verdachte Hij kwam na enkele dagen vrij, omdat er onvoldoende gronden waren hem langer vast te houden. De Hagenaar bleef wel verdachte en het onderzoek werd voortgezet. De doodsoorzaak van de Rotterdammer kon niet meer worden vastgesteld.
Het Openbaar Ministerie beschuldigt verdachte Roy B. ervan dat hij heeft nagelaten om de jongen te helpen of hulp in te roepen. B. is om die reden aangeklaagd voor mishandeling met de dood tot gevolg, dood door schuld dan wel het nalaten van het verlenen van hulp.
Bij de rechtbank in Den Haag is een regiezitting, waarin de stand van het onderzoek wordt besproken en het OM en de verdediging hun onderzoekswensen mogen indienen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
9 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
12 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
20 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
22 uur geleden