Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Kovtoen, een van de twee vermeende moordenaars in 2006 van de voormalige Russische spion Aleksandr Litvinenko, is in een Russisch ziekenhuis overleden als gevolg van een besmetting met het coronavirus, meldt het Russische persbureau TASS.

De overgelopen Litvinenko beschuldigde op zijn sterfbed de Russische president Vladimir Poetin ervan opdracht te hebben gegeven voor de moord op hem, gepleegd in het Millennium Hotel in Londen. In 2016 concludeerde een Britse onderzoekscommissie dat Litvinenko met het radioactieve polonium-210 was vergiftigd door twee Russen, onder wie Kovtoen.

De commissie ging ervan uit dat dit was gebeurd in opdracht van de Russische geheime dienst FSB. Waarschijnlijk gaf president Poetin persoonlijk zijn goedkeuring aan de moordoperatie, aldus het rapport. Sluitend bewijs tegen het Russische staatshoofd presenteerden de onderzoekers echter niet.

Loegovoi

De andere verdachte, Andrei Loegovoi, heeft betrokkenheid bij de aanslag altijd ontkend. Loegovoi, die al jaren in het Russische parlement zit, noemde de beschuldiging tegen hem in 2016 "absurd" en ook de Russische regering wees het rapport van de hand.

"Ik rouw om de dood van een dierbare en loyale vriend", zei Loegovoi in een reactie op de dood van Kovtoen.

Meer uit Buitenland

Rusland maakt melding van brandende olietanker bij Sotsji

SOTSJI (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben een grote brand als gevolg van een aanval gemeld op een olietanker ongeveer 30 kilometer ten zuidoosten van de badplaats en haven Sotsji, aan de Zwarte Zee. Het onder Liberiaanse vlag varende schip Aframax Rio is door "een onbemand vaartuig" aangevallen en in brand gevlogen.

12 minuten geleden
Gouverneur Texas slaat campagnebijeenkomst met Trump over

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - De Republikeinse gouverneur van de staat Texas, Greg Abbott, slaat woensdag een politieke bijeenkomst met president Donald Trump over. Daarmee kiest hij ervoor om niet samen met de meest prominente Republikein van het land te verschijnen. De komende verkiezingen in Texas worden spannend. Abbott hoopt herkozen te worden, maar heeft te maken met een sterke Democratische uitdager.

20 minuten geleden
Franse agent vervolgd na afvuren traangasgranaat op scholier

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.

2 uur geleden
Iran en Trump vermanen Parijs over scholierenprotest in Frankrijk

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.

3 uur geleden
Israël waarschuwt voor aanslagen in het buitenland op 7 oktober

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.

4 uur geleden
Franse premier schrapt lessen op scholen voor overleg

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.

4 uur geleden
Separatisten Mali weg uit strategisch belangrijke plaats

BAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.

5 uur geleden