Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Kovtoen, een van de twee vermeende moordenaars in 2006 van de voormalige Russische spion Aleksandr Litvinenko, is in een Russisch ziekenhuis overleden als gevolg van een besmetting met het coronavirus, meldt het Russische persbureau TASS.

De overgelopen Litvinenko beschuldigde op zijn sterfbed de Russische president Vladimir Poetin ervan opdracht te hebben gegeven voor de moord op hem, gepleegd in het Millennium Hotel in Londen. In 2016 concludeerde een Britse onderzoekscommissie dat Litvinenko met het radioactieve polonium-210 was vergiftigd door twee Russen, onder wie Kovtoen.

De commissie ging ervan uit dat dit was gebeurd in opdracht van de Russische geheime dienst FSB. Waarschijnlijk gaf president Poetin persoonlijk zijn goedkeuring aan de moordoperatie, aldus het rapport. Sluitend bewijs tegen het Russische staatshoofd presenteerden de onderzoekers echter niet.

Loegovoi

De andere verdachte, Andrei Loegovoi, heeft betrokkenheid bij de aanslag altijd ontkend. Loegovoi, die al jaren in het Russische parlement zit, noemde de beschuldiging tegen hem in 2016 "absurd" en ook de Russische regering wees het rapport van de hand.

"Ik rouw om de dood van een dierbare en loyale vriend", zei Loegovoi in een reactie op de dood van Kovtoen.

Meer uit Buitenland

Duitse autoriteiten vermoeden islamistische terreur na aanslag

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.

17 minuten geleden
Duitse omroep: aanhouding na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.

51 minuten geleden
Duitse media: verdachte aanslag Pride is aanhanger van IS

BERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.

1 uur geleden
Iran zegt vergeldingsaanvallen in Midden-Oosten te staken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.

1 uur geleden
Vlaggen bij Duits parlement halfstok na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse Tweede Kamer laat de vlaggen daar halfstok hangen na de dodelijke aanslag bij de Pride in Berlijn. "Wie mensen aanvalt die opkomen voor vrijheid, gelijke rechten en diversiteit, ondermijnt de fundamenten van onze democratische samenleving en schendt de menselijke waardigheid", zei Bondsdag-voorzitter Julia Klöckner.

1 uur geleden
Spaanse premier: komen moeilijke uren aan bij strijd tegen vuur

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft het door brand getroffen gebied bezocht in de provincie Ávila. Hij zei dat er daar 's nachts positieve ontwikkelingen waren bij het bestrijden van het vuur, maar dat er toch nog "moeilijke uren" zullen volgen.

1 uur geleden
UNESCO merkt landingsstranden D-Day aan als werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.

3 uur geleden