Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven

MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Kovtoen, een van de twee vermeende moordenaars in 2006 van de voormalige Russische spion Aleksandr Litvinenko, is in een Russisch ziekenhuis overleden als gevolg van een besmetting met het coronavirus, meldt het Russische persbureau TASS.

De overgelopen Litvinenko beschuldigde op zijn sterfbed de Russische president Vladimir Poetin ervan opdracht te hebben gegeven voor de moord op hem, gepleegd in het Millennium Hotel in Londen. In 2016 concludeerde een Britse onderzoekscommissie dat Litvinenko met het radioactieve polonium-210 was vergiftigd door twee Russen, onder wie Kovtoen.

De commissie ging ervan uit dat dit was gebeurd in opdracht van de Russische geheime dienst FSB. Waarschijnlijk gaf president Poetin persoonlijk zijn goedkeuring aan de moordoperatie, aldus het rapport. Sluitend bewijs tegen het Russische staatshoofd presenteerden de onderzoekers echter niet.

Loegovoi

De andere verdachte, Andrei Loegovoi, heeft betrokkenheid bij de aanslag altijd ontkend. Loegovoi, die al jaren in het Russische parlement zit, noemde de beschuldiging tegen hem in 2016 "absurd" en ook de Russische regering wees het rapport van de hand.

"Ik rouw om de dood van een dierbare en loyale vriend", zei Loegovoi in een reactie op de dood van Kovtoen.

Meer uit Buitenland

Iraanse president naar VN in New York ondanks oorlog met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.

3 minuten geleden
Chinese president brengt deze week staatsbezoek aan VS

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Een belangrijk gespreksonderwerp is de handel tussen de twee grootste economieën ter wereld.

58 minuten geleden
Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

1 uur geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

4 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

4 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

6 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

8 uur geleden