Verdachte vergiftiging Russische ex-spion Litvinenko gestorven
MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Kovtoen, een van de twee vermeende moordenaars in 2006 van de voormalige Russische spion Aleksandr Litvinenko, is in een Russisch ziekenhuis overleden als gevolg van een besmetting met het coronavirus, meldt het Russische persbureau TASS.
De overgelopen Litvinenko beschuldigde op zijn sterfbed de Russische president Vladimir Poetin ervan opdracht te hebben gegeven voor de moord op hem, gepleegd in het Millennium Hotel in Londen. In 2016 concludeerde een Britse onderzoekscommissie dat Litvinenko met het radioactieve polonium-210 was vergiftigd door twee Russen, onder wie Kovtoen.
De commissie ging ervan uit dat dit was gebeurd in opdracht van de Russische geheime dienst FSB. Waarschijnlijk gaf president Poetin persoonlijk zijn goedkeuring aan de moordoperatie, aldus het rapport. Sluitend bewijs tegen het Russische staatshoofd presenteerden de onderzoekers echter niet.
Loegovoi
De andere verdachte, Andrei Loegovoi, heeft betrokkenheid bij de aanslag altijd ontkend. Loegovoi, die al jaren in het Russische parlement zit, noemde de beschuldiging tegen hem in 2016 "absurd" en ook de Russische regering wees het rapport van de hand.
"Ik rouw om de dood van een dierbare en loyale vriend", zei Loegovoi in een reactie op de dood van Kovtoen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
5 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
7 uur geleden