Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte verdwijning McCann vrijgesproken in andere zaak

Verdachte verdwijning McCann vrijgesproken in andere zaak

BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA/RTR/AFP) - De hoofdverdachte in de verdwijning van Madeleine McCann is door een Duitse rechtbank in een aantal andere misbruikzaken vrijgesproken. Hij stond terecht voor drie verkrachtingen en twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. Christian Brückner blijft wel nog zeker tot september vastzitten voor een eerdere veroordeling. De aanklagers gaan in beroep.

De zaken waarvoor Brückner terechtstond, speelden tussen 2000 en 2017 in Portugal. De aanklagers hadden vijftien jaar gevangenisstraf geëist tegen Brückner. Zijn advocaat vroeg om vrijspraak, en zei dat hij alleen maar vervolgd werd omdat hij in beeld was in de zaak rond McCann. Uta Engemann, voorzitter van de meervoudige kamer die het oordeel moest vellen, zei dat onvoldoende bewijs was geleverd dat hij schuldig is in deze zaken.

De toen 3-jarige Britse McCann verdween in 2007 uit het appartement waar haar ouders vakantie vierden in het Portugese Praia da Luz. Nog altijd is onduidelijk wat met het kind is gebeurd. De Duitse justitie denkt dat ze is gedood en dat Brückner daarvoor verantwoordelijk is. Hij zit momenteel een gevangenisstraf van zeven jaar uit voor de verkrachting van een 72-jarige vrouw in dezelfde stad in 2005.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

3 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

4 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

4 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

4 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

5 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

6 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

7 uur geleden