Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte verdwijning McCann vrijgesproken in andere zaak

Verdachte verdwijning McCann vrijgesproken in andere zaak

BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA/RTR/AFP) - De hoofdverdachte in de verdwijning van Madeleine McCann is door een Duitse rechtbank in een aantal andere misbruikzaken vrijgesproken. Hij stond terecht voor drie verkrachtingen en twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. Christian Brückner blijft wel nog zeker tot september vastzitten voor een eerdere veroordeling. De aanklagers gaan in beroep.

De zaken waarvoor Brückner terechtstond, speelden tussen 2000 en 2017 in Portugal. De aanklagers hadden vijftien jaar gevangenisstraf geëist tegen Brückner. Zijn advocaat vroeg om vrijspraak, en zei dat hij alleen maar vervolgd werd omdat hij in beeld was in de zaak rond McCann. Uta Engemann, voorzitter van de meervoudige kamer die het oordeel moest vellen, zei dat onvoldoende bewijs was geleverd dat hij schuldig is in deze zaken.

De toen 3-jarige Britse McCann verdween in 2007 uit het appartement waar haar ouders vakantie vierden in het Portugese Praia da Luz. Nog altijd is onduidelijk wat met het kind is gebeurd. De Duitse justitie denkt dat ze is gedood en dat Brückner daarvoor verantwoordelijk is. Hij zit momenteel een gevangenisstraf van zeven jaar uit voor de verkrachting van een 72-jarige vrouw in dezelfde stad in 2005.

Meer uit Buitenland

Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

35 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

2 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

3 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

4 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

4 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

5 uur geleden