Verdachte verdwijning McCann vrijgesproken in andere zaak
BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA/RTR/AFP) - De hoofdverdachte in de verdwijning van Madeleine McCann is door een Duitse rechtbank in een aantal andere misbruikzaken vrijgesproken. Hij stond terecht voor drie verkrachtingen en twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. Christian Brückner blijft wel nog zeker tot september vastzitten voor een eerdere veroordeling. De aanklagers gaan in beroep.
De zaken waarvoor Brückner terechtstond, speelden tussen 2000 en 2017 in Portugal. De aanklagers hadden vijftien jaar gevangenisstraf geëist tegen Brückner. Zijn advocaat vroeg om vrijspraak, en zei dat hij alleen maar vervolgd werd omdat hij in beeld was in de zaak rond McCann. Uta Engemann, voorzitter van de meervoudige kamer die het oordeel moest vellen, zei dat onvoldoende bewijs was geleverd dat hij schuldig is in deze zaken.
De toen 3-jarige Britse McCann verdween in 2007 uit het appartement waar haar ouders vakantie vierden in het Portugese Praia da Luz. Nog altijd is onduidelijk wat met het kind is gebeurd. De Duitse justitie denkt dat ze is gedood en dat Brückner daarvoor verantwoordelijk is. Hij zit momenteel een gevangenisstraf van zeven jaar uit voor de verkrachting van een 72-jarige vrouw in dezelfde stad in 2005.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
52 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
2 uur geleden