Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing
BREDA (ANP) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in 2022, wordt in Nederland vastgehouden op verdenking van afpersing in vereniging. De 24-jarige Ricardo de V. uit Goes blijft veertien dagen langer vastzitten, besloot de raadkamer van de rechtbank in Breda dinsdag.
Het Openbaar Ministerie verdenkt hem samen met een andere verdachte van afpersing. De V. zit in volledige beperkingen, zegt een woordvoerder van het OM in Breda. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
De rechtbank in Gent wilde de zaak over de verdrinkingsdood van Mutyaba maandag behandelen, maar omdat De V. recent was aangehouden in Nederland, kon de zitting niet doorgaan. De behandeling van de zaak is uitgesteld naar 18 november. Het was nog niet bekend waarvoor De V. in Nederland was gearresteerd. Een rechtbankwoordvoerster zegt dat de raadkamer over twee weken opnieuw beslist over het voorarrest van de man uit Goes. Ze zegt dat de reclassering een rapport maakt over de mogelijkheden om zijn voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou daarmee op vrije voeten komen.
De rechtbank van Gent heeft om de overlevering gevraagd van De V. Hij wordt in Gent vervolgd voor het slaan van en de onopzettelijke dood van Mutyaba, een vader van twee kinderen die niet kon zwemmen. De V. zou hem over de reling van een brug in het water hebben geduwd. De 26-jarige medeverdachte zou hebben toegekeken en wordt verweten dat hij geen hulp aanbood. Hij wordt vervolgd voor nalatigheid.
Meer uit Binnenland
OLDEBROEK (ANP) - Bij het gemeentehuis van het Gelderse Oldebroek is donderdagavond gedemonstreerd voor de lhbti-gemeenschap. Dat gebeurde voorafgaand aan de installatie van het nieuwe conservatieve college van burgemeester en wethouders, dat de regenboogvlag niet meer wil hijsen en het lokale lhbti-beleid schrapt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam is sprake van wanbeheer, meldt de onderwijsinspectie. Het bestuur van de islamitische school heeft "langdurig en in ernstige mate nagelaten" om het onderwijs te verbeteren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt welwillend naar de gezamenlijke militaire oefeningen die Frankrijk wil organiseren met de bondgenoten van Oekraïne. Het ministerie van Defensie heeft "een positieve grondhouding", laat het weten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Alphen aan den Rijn en Bodegraven ligt vanaf oktober negen maanden stil vanwege de vervanging van de spoorbrug over de Gouwe. Die is op zich veilig, maar er is "beweging geconstateerd in de landhoofden en middenpijler van de spoorbrug", aldus de NS.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de rechtbank in Utrecht demonstreren donderdagmiddag tientallen mensen tegen de vrijspraak van twee mannen (45 en 48) voor de verkrachting van een 17-jarig meisje in Nieuwegein. De veertigers werden vrijgesproken omdat volgens de rechtbank niet kon worden vastgesteld dat het minderjarige slachtoffer zich in een 'bijzonder kwetsbare positie' bevond. De actie wordt georganiseerd door de Dolle Mina's.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 34-jarige man veroordeeld tot een celstraf van 27,5 jaar voor het doodschieten van een man op de Visodeweg in het Zeeuwse Ritthem in september 2024. Een andere man werd tijdens het vluchten beschoten en later zwaargewond aangetroffen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland mag de damherten in de Hoeksche Waard niet afschieten. De rechtbank heeft opnieuw geoordeeld dat de onderbouwing voor het doden van de hele populatie onvoldoende is. Vijf jaar geleden hield de rechter het afschieten van de dieren in het plattelandsgebied ook al tegen.
9 uur geleden