Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing
BREDA (ANP) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in 2022, wordt in Nederland vastgehouden op verdenking van afpersing in vereniging. De 24-jarige Ricardo de V. uit Goes blijft veertien dagen langer vastzitten, besloot de raadkamer van de rechtbank in Breda dinsdag.
Het Openbaar Ministerie verdenkt hem samen met een andere verdachte van afpersing. De V. zit in volledige beperkingen, zegt een woordvoerder van het OM in Breda. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
De rechtbank in Gent wilde de zaak over de verdrinkingsdood van Mutyaba maandag behandelen, maar omdat De V. recent was aangehouden in Nederland, kon de zitting niet doorgaan. De behandeling van de zaak is uitgesteld naar 18 november. Het was nog niet bekend waarvoor De V. in Nederland was gearresteerd. Een rechtbankwoordvoerster zegt dat de raadkamer over twee weken opnieuw beslist over het voorarrest van de man uit Goes. Ze zegt dat de reclassering een rapport maakt over de mogelijkheden om zijn voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou daarmee op vrije voeten komen.
De rechtbank van Gent heeft om de overlevering gevraagd van De V. Hij wordt in Gent vervolgd voor het slaan van en de onopzettelijke dood van Mutyaba, een vader van twee kinderen die niet kon zwemmen. De V. zou hem over de reling van een brug in het water hebben geduwd. De 26-jarige medeverdachte zou hebben toegekeken en wordt verweten dat hij geen hulp aanbood. Hij wordt vervolgd voor nalatigheid.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
7 uur geleden