Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing

Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing

BREDA (ANP) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in 2022, wordt in Nederland vastgehouden op verdenking van afpersing in vereniging. De 24-jarige Ricardo de V. uit Goes blijft veertien dagen langer vastzitten, besloot de raadkamer van de rechtbank in Breda dinsdag.

Het Openbaar Ministerie verdenkt hem samen met een andere verdachte van afpersing. De V. zit in volledige beperkingen, zegt een woordvoerder van het OM in Breda. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

De rechtbank in Gent wilde de zaak over de verdrinkingsdood van Mutyaba maandag behandelen, maar omdat De V. recent was aangehouden in Nederland, kon de zitting niet doorgaan. De behandeling van de zaak is uitgesteld naar 18 november. Het was nog niet bekend waarvoor De V. in Nederland was gearresteerd. Een rechtbankwoordvoerster zegt dat de raadkamer over twee weken opnieuw beslist over het voorarrest van de man uit Goes. Ze zegt dat de reclassering een rapport maakt over de mogelijkheden om zijn voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou daarmee op vrije voeten komen.

De rechtbank van Gent heeft om de overlevering gevraagd van De V. Hij wordt in Gent vervolgd voor het slaan van en de onopzettelijke dood van Mutyaba, een vader van twee kinderen die niet kon zwemmen. De V. zou hem over de reling van een brug in het water hebben geduwd. De 26-jarige medeverdachte zou hebben toegekeken en wordt verweten dat hij geen hulp aanbood. Hij wordt vervolgd voor nalatigheid.

Meer uit Binnenland

Asielzoekerscentrum Budel volledig ontruimd om natuurbrand

BUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Het is nog niet bekend waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven.

12 minuten geleden
'Nog enkele uren blussen' bij natuurbrand Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden bij de grote natuurbrand bij het Limburgse Kessel, meldt de veiligheidsregio. "De brand breidt zich niet uit", luidt het.

18 minuten geleden
Experts: uitdrogende natuur heeft hulp nodig om te herstellen

WAGENINGEN (ANP) - De natuur heeft hulp nodig om te herstellen, zeggen experts naar aanleiding van de grote natuurbrand bij 't Harde. "Zulke branden zijn heel spectaculair en zichtbaar, maar ze staan symbool voor effecten die op een veel grotere schaal spelen", zegt bioloog Arnold van Vliet van Wageningen University & Research (WUR). "Het is alle hens aan dek om de natuurkwaliteit te verbeteren."

1 uur geleden
Zeer grote brand bij Weert, Kempen Airport ontruimd

WEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.

1 uur geleden
Brand Oirschot naar verwachting in 'komende uren' onder controle

OIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.

1 uur geleden
Rechtbank: uitleg over agenten die informatie zaak-Lisa bekeken

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag bepaald dat het Openbaar Ministerie een aantal vragen moet beantwoorden over het raadplegen van politiesystemen door agenten in het onderzoek tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa. De rechtbank wil onder meer weten om hoeveel politiemensen en om welke systemen het gaat.

1 uur geleden
Brand Oirschotse Hei uitgebreid naar gebied van 500 x 500 meter

OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.

2 uur geleden