Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing

Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing

BREDA (ANP) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in 2022, wordt in Nederland vastgehouden op verdenking van afpersing in vereniging. De 24-jarige Ricardo de V. uit Goes blijft veertien dagen langer vastzitten, besloot de raadkamer van de rechtbank in Breda dinsdag.

Het Openbaar Ministerie verdenkt hem samen met een andere verdachte van afpersing. De V. zit in volledige beperkingen, zegt een woordvoerder van het OM in Breda. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

De rechtbank in Gent wilde de zaak over de verdrinkingsdood van Mutyaba maandag behandelen, maar omdat De V. recent was aangehouden in Nederland, kon de zitting niet doorgaan. De behandeling van de zaak is uitgesteld naar 18 november. Het was nog niet bekend waarvoor De V. in Nederland was gearresteerd. Een rechtbankwoordvoerster zegt dat de raadkamer over twee weken opnieuw beslist over het voorarrest van de man uit Goes. Ze zegt dat de reclassering een rapport maakt over de mogelijkheden om zijn voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou daarmee op vrije voeten komen.

De rechtbank van Gent heeft om de overlevering gevraagd van De V. Hij wordt in Gent vervolgd voor het slaan van en de onopzettelijke dood van Mutyaba, een vader van twee kinderen die niet kon zwemmen. De V. zou hem over de reling van een brug in het water hebben geduwd. De 26-jarige medeverdachte zou hebben toegekeken en wordt verweten dat hij geen hulp aanbood. Hij wordt vervolgd voor nalatigheid.

Meer uit Binnenland

Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

2 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

2 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

9 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

14 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

14 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

14 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

14 uur geleden