Verdachte verdrinking Gent in Nederland verdacht van afpersing
BREDA (ANP) - Een van de twee Nederlandse verdachten in de zaak rond de verdrinkingsdood van Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in 2022, wordt in Nederland vastgehouden op verdenking van afpersing in vereniging. De 24-jarige Ricardo de V. uit Goes blijft veertien dagen langer vastzitten, besloot de raadkamer van de rechtbank in Breda dinsdag.
Het Openbaar Ministerie verdenkt hem samen met een andere verdachte van afpersing. De V. zit in volledige beperkingen, zegt een woordvoerder van het OM in Breda. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
De rechtbank in Gent wilde de zaak over de verdrinkingsdood van Mutyaba maandag behandelen, maar omdat De V. recent was aangehouden in Nederland, kon de zitting niet doorgaan. De behandeling van de zaak is uitgesteld naar 18 november. Het was nog niet bekend waarvoor De V. in Nederland was gearresteerd. Een rechtbankwoordvoerster zegt dat de raadkamer over twee weken opnieuw beslist over het voorarrest van de man uit Goes. Ze zegt dat de reclassering een rapport maakt over de mogelijkheden om zijn voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou daarmee op vrije voeten komen.
De rechtbank van Gent heeft om de overlevering gevraagd van De V. Hij wordt in Gent vervolgd voor het slaan van en de onopzettelijke dood van Mutyaba, een vader van twee kinderen die niet kon zwemmen. De V. zou hem over de reling van een brug in het water hebben geduwd. De 26-jarige medeverdachte zou hebben toegekeken en wordt verweten dat hij geen hulp aanbood. Hij wordt vervolgd voor nalatigheid.
Meer uit Binnenland
DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
7 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geleden