Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte vast voor vergiftiging studenten Duitse universiteit

Verdachte vast voor vergiftiging studenten Duitse universiteit

DARMSTADT (ANP) - De Duitse politie heeft zeven maanden na de vergiftiging van zeven studenten van de technische universiteit van Darmstadt een verdachte opgepakt. De 32-jarige vrouw uit Mainz wordt verdacht van poging tot moord, melden Duitse media.

Omdat ze destijds ontoerekeningsvatbaar was, is ze in een psychiatrische instelling geplaatst. Ze zou zelf ook bij de universiteit staan ingeschreven.

De studenten werden in augustus ziek nadat zij iets hadden gedronken waaraan een onbekende "gevaarlijke" substantie was toegevoegd. Een 30-jarige student kreeg een blauwe huid en raakte in kritieke toestand, en ook een ander moest naar een ziekenhuis.

De politie in de stad ten zuiden van Frankfurt rukte grootschalig uit en behandelde de zaak als een moordpoging. Sporenanalyse leidde uiteindelijk naar de verdachte vrouw. De politie liet destijds weten dat het middel met een scherpe geur mogelijk in watercontainers en pakken melk was gestopt.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: aanval Doha is schending internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.

45 minuten geleden
Iran maakt nieuwe afspraken met IAEA over hervatten inspecties

CAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.

1 uur geleden
Macron stelt defensieminister Lecornu aan als premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.

2 uur geleden
Netanyahu: oorlog kan stoppen als Hamas voorstel accepteert

JERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Lid van Qatarese veiligheidstroepen gedood bij Israëlische aanval

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Hamas: mogelijk vijf doden door Israëlische aanval in Doha

DOHA (ANP) - De Israëlische aanval op Doha heeft mogelijk vijf mensen het leven gekost, meldt een functionaris van Hamas aan de Qatarese nieuwszender Al Jazeera. Naast de zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is ook een belangrijke medewerker van de leider gedood. Ook is de groep het contact met drie van al-Hayya's bodyguards verloren.

3 uur geleden
Zoon van Hamasleider Al-Hayya gedood bij Israëlische aanval Doha

DOHA (ANP/RTR) - De zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is gedood bij de Israëlische aanval op Doha. Dat meldt een functionaris van Hamas aan nieuwszender Al Jazeera. Al-Hayya zou de aanval zelf wel hebben overleefd.

3 uur geleden