Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte vast voor beschieten ambassade Saudi-Arabië

Verdachte vast voor beschieten ambassade Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft donderdagmiddag rond 14.15 uur een 40-jarige man uit Zoetermeer aangehouden voor betrokkenheid bij het beschieten van de ambassade van Saudi-Arabië in Den Haag. Donderdagmorgen vroeg zijn meerdere schoten gelost op het ambassadegebouw aan de Koninginnegracht. Niemand raakte gewond.

De man werd in een woning in Zoetermeer aangehouden. Hij zit vast en wordt verhoord. Agenten namen een personenauto in beslag voor onderzoek.

De politie kreeg rond 06.00 uur een melding dat er meerdere schoten zouden zijn gelost op de ambassade van Saudi-Arabië. Toen agenten arriveerden op de Koninginnegracht troffen zij meerdere hulzen op straat aan en zagen ze dat er kogelinslagen in de ruiten zaten.

Saudi-Arabië heeft de beschieting van zijn ambassade veroordeeld en repte van een "laffe aanval", aldus de ambassade volgens de nieuwskanalen Al Hadath en Akhbar. De ambassade roept Saudi’s in Nederland op extra waakzaam te zijn.

Meer uit Binnenland

Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

31 minuten geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

50 minuten geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

1 uur geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

2 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

2 uur geleden
Brabant wil verder met Adema als commissaris van de Koning

DEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.

2 uur geleden
Gemeente Westerwolde: dwangsom vijf miljoen euro Ter Apel bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.

3 uur geleden