Verdachte van verkrachting Alkmaar naar Pieter Baan Centrum
ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft dinsdag nog geen uitspraak gedaan in de strafzaak van de 50-jarige Ingmar S. die wordt verdacht van verkrachting van een vriendin. De rechtbank wil eerst meer informatie over de geestesgesteldheid van de man en stuurt hem voor observatie naar het Pieter Baan Centrum.
S. is eerder veroordeeld voor seksueel geweld. In 2018 kreeg hij zeven jaar gevangenisstraf wegens vrijheidsberoving en verkrachting. Ten tijde van de vermeende verkrachting in Alkmaar was hij onder voorwaarden op vrije voeten.
Dat was vorig jaar zomer. De verkrachting zou eind juli zijn gepleegd in de woning van de vrouw. Zij zegt dat ze tijdens de seks hardhandig werd vastgebonden en daarna geslagen en verkracht, waarbij onder meer ook haar keel werd dichtgeknepen.
Advocaat pleitte voor vrijspraak
S. hield twee weken geleden op de zitting vol dat hij onschuldig is en niets tegen de wil van de vrouw heeft gedaan. De raadsman van S. bepleitte vrijspraak. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van acht jaar geëist.
De rechtbank besloot dinsdag het onderzoek te heropenen en te wachten op een rapport van het Pieter Baan Centrum. "Ondanks dat de deskundigen twijfels hebben of de observatie tot meer duidelijkheid over de persoon van de verdachte zal leiden, is dit volgens de rechtbank de enige mogelijkheid om een beter beeld van hem te krijgen."
Eerdere onderzoeken
Eerder hebben deskundigen bij S. - van beroep piloot - geen persoonlijkheidsstoornis kunnen vaststellen, voornamelijk omdat hij in de gesprekken niet wilde praten over zijn seksualiteit, zeggen zij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
3 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
12 uur geleden