
Verdachte van steekpartij in Duitse trein aangeklaagd voor moord
BROKSTEDT (ANP) - De Palestijnse man die in januari twee tieners doodde met een mes in een Duitse trein is aangeklaagd voor moord. De aanklagers wijten zijn daad aan zijn "onopgeloste persoonlijke situatie". De man wordt ook vier keer beschuldigd van poging tot moord.
Eerder werd een terroristisch motief al uitgesloten. De 33-jarige man was slechts een week voor de steekpartij vrijgelaten uit de gevangenis, waar hij zat voor een eerdere mishandelingszaak. Ook voordat hij in 2014 aankwam in Duitsland zou hij al meerdere veroordelingen hebben.
Hij begon eind januari om zich heen te steken in een trein tussen Kiel en Hamburg. Naast de twee doden raakten vijf mensen gewond. Passagiers overmeesterden de man, waarna de politie hem kon aanhouden in het dorpje Brokstedt.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.
10 uur geleden