Verdachte van sextortion heeft 'groot schuldgevoel'
DEN HAAG (ANP) - Een 37-jarige man uit Noordwijk die terechtstaat voor onlinemisbruik van achttien meisjes is zijn strafzaak dinsdag begonnen met een spijtbetuiging aan de jonge slachtoffers. Hij was volgens justitie in het bezit van 552 seksueel getinte foto's en 75 video's van de minderjarige meisjes.
"Ik heb een groot schuldgevoel over hetgeen ik de slachtoffers en hun familie heb aangedaan. Dat is met excuses niet weg te nemen", zei Michael L. in de rechtbank in Den Haag, waar hij omringd wordt door slachtoffers en hun ouders.
"Vandaag wil ik verantwoordelijkheid nemen voor mijn daden", zei de verdachte. "Ze zullen bang zijn, boos, onzeker over wat er met de beelden gebeurd kan zijn", verwoordde hij de gevoelens van zijn slachtoffers. "Ik wil benadrukken dat het me enorm spijt."
Winactie
De man zou achttien meisjes hebben verleid tot het sturen van naaktfoto's die justitie schaart onder kinderpornografie. Minderjarige meisjes vanaf 12 jaar wist hij over te halen met een zogenaamde winactie waarbij ze merkschoenen of een telefoon konden winnen, schetste de rechter. Om de schoenen te winnen stuurden de meisjes steeds meer en explicietere foto's.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ervan dat hij drie jonge slachtoffers liet masturberen om dat vast te leggen op foto en video. Daarbij deed de man zich voor als een knappe 15-jarige jongen.
Slachtofferverklaring
De gevolgen voor de slachtoffers zijn groot, bleek uit de slachtofferverklaringen. Er zijn meisjes die kampen met concentratieproblemen op school, ze halen slechte cijfers en sommigen blijven zitten. Ze durven hun docenten en vriendinnen uit angst niet te vertellen wat hen is overkomen.
Een van de meisjes nam in de rechtszaal zelf het woord. Ze was 13 jaar toen ze de verdachte een naaktfoto stuurde, vertelde ze. "Ik dacht dat hij 15 was. Het leek eerst onschuldig, totdat hij begon te dreigen. Elke dreiging die hij stuurde, voelde als een mes in mijn hart", zei ze. "Ik raakte steeds verder geïsoleerd. Het voelde alsof er geen uitweg was. Ik kreeg gedachten van schaamte en schuld. Ik sloot me af voor familie en vrienden. Elke dag voelde als een wedstrijd. Ik voelde me machteloos."
Strafeis
Het Openbaar Ministerie komt dinsdagmiddag met de strafeis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
49 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
59 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdagochtend bij het Groningse dorp Zandeweer hebben 49 mensen schade doorgegeven. Daarvan kwamen er zestien uit het gebied rond het epicentrum, waar de trilling schade zou kunnen hebben veroorzaakt, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Bij twee meldingen ging het om een situatie die "mogelijk acuut onveilig" was.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Talpa heeft besloten alle gebruikers die betaald hadden voor de livestream van de play-offwedstrijd voor de Conference League FC Sion-Ajax te compenseren. Dat heeft Talpa vrijdag bekendgemaakt. Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK konden fans van Ajax donderdagavond de wedstrijd van hun club deels niet via dat platform kijken.
1 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Het metershoge beeld Boy van de Australische kunstenaar Ron Mueck, bekend van zijn levensechte en uitvergrote mensbeelden, komt naar museum Voorlinden. De komst hangt samen met het tienjarig bestaan van het museum in Wassenaar. Ook komen er andere topstukken uit andere musea, zoals van de impressionist Claude Monet en werk van popart-kunstenaar Roy Lichtenstein.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgekondigd voor de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Overijssel en Drenthe. Volgens het weerinstituut kunnen in de provincies felle buien voorkomen met onweer, hagel en veel regen. Op enkele plaatsen kan 20 tot 30 millimeter regen in korte tijd vallen.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) heeft woensdag 100 kilo gestroopte tapijtschelpen in beslag genomen bij een Zeeuws bedrijf. Het bedrijf, dat handelt in schaal- en schelpdieren, kocht de vermoedelijk illegaal gevangen schelpen in. Bij een doorzoeking door de NVWA kon niet worden aangetoond waar de tapijtschelpen vandaan kwamen.
4 uur geleden