Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van sextortion heeft 'groot schuldgevoel'

Verdachte van sextortion heeft 'groot schuldgevoel'

DEN HAAG (ANP) - Een 37-jarige man uit Noordwijk die terechtstaat voor onlinemisbruik van achttien meisjes is zijn strafzaak dinsdag begonnen met een spijtbetuiging aan de jonge slachtoffers. Hij was volgens justitie in het bezit van 552 seksueel getinte foto's en 75 video's van de minderjarige meisjes.

"Ik heb een groot schuldgevoel over hetgeen ik de slachtoffers en hun familie heb aangedaan. Dat is met excuses niet weg te nemen", zei Michael L. in de rechtbank in Den Haag, waar hij omringd wordt door slachtoffers en hun ouders.

"Vandaag wil ik verantwoordelijkheid nemen voor mijn daden", zei de verdachte. "Ze zullen bang zijn, boos, onzeker over wat er met de beelden gebeurd kan zijn", verwoordde hij de gevoelens van zijn slachtoffers. "Ik wil benadrukken dat het me enorm spijt."

Winactie

De man zou achttien meisjes hebben verleid tot het sturen van naaktfoto's die justitie schaart onder kinderpornografie. Minderjarige meisjes vanaf 12 jaar wist hij over te halen met een zogenaamde winactie waarbij ze merkschoenen of een telefoon konden winnen, schetste de rechter. Om de schoenen te winnen stuurden de meisjes steeds meer en explicietere foto's.

Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ervan dat hij drie jonge slachtoffers liet masturberen om dat vast te leggen op foto en video. Daarbij deed de man zich voor als een knappe 15-jarige jongen.

Slachtofferverklaring

De gevolgen voor de slachtoffers zijn groot, bleek uit de slachtofferverklaringen. Er zijn meisjes die kampen met concentratieproblemen op school, ze halen slechte cijfers en sommigen blijven zitten. Ze durven hun docenten en vriendinnen uit angst niet te vertellen wat hen is overkomen.

Een van de meisjes nam in de rechtszaal zelf het woord. Ze was 13 jaar toen ze de verdachte een naaktfoto stuurde, vertelde ze. "Ik dacht dat hij 15 was. Het leek eerst onschuldig, totdat hij begon te dreigen. Elke dreiging die hij stuurde, voelde als een mes in mijn hart", zei ze. "Ik raakte steeds verder geïsoleerd. Het voelde alsof er geen uitweg was. Ik kreeg gedachten van schaamte en schuld. Ik sloot me af voor familie en vrienden. Elke dag voelde als een wedstrijd. Ik voelde me machteloos."

Strafeis

Het Openbaar Ministerie komt dinsdagmiddag met de strafeis.

Meer uit Binnenland

Twee oud-ministers CDA en D66: ga voor minderheidskabinet met VVD

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.

35 minuten geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

54 minuten geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

1 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

23 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 dag geleden