Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van oorlogsmisdaden voor Kosovo-tribunaal in Den Haag

Verdachte van oorlogsmisdaden voor Kosovo-tribunaal in Den Haag

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het proces tegen de voormalige rebellenleider Salih Mustafa uit Kosovo begint in september, heeft de internationale Kosovo-rechtbank in Den Haag zaterdag bekendgemaakt. Mustafa was een belangrijk commandant van het zogenoemde Kosovo Bevrijdingsleger (UCK) tijdens het Kosovo-conflict van 1998-99 en wordt verdacht van oorlogsmisdaden. Hij werd september vorig jaar gearresteerd en overgebracht naar Den Haag.

De voormalige UCK-commandant is de eerste verdachte die voor het tijdelijke tribunaal verschijnt. Hij wordt beschuldigd van de moord op een gevangene, de slechte behandeling van ten minste zes gevangengenomen burgers en willekeurige arrestaties. Zijn proces begint op 15 september en de eerste getuigen worden vijf dagen later gehoord.

De Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi werd eind vorig jaar ook overgebracht naar de gevangenis van het Kosovo-tribunaal. Net voor zijn aanhouding maakte hij bekend af te treden als president omdat hij officieel is aangeklaagd wegens oorlogsmisdaden. Thaçi werd eerder in 2020 verhoord door het tribunaal en wordt ook berecht. De oud-president wordt onder meer verdacht van het doden van honderden mensen, marteling en andere "gruwelijke daden".

Het tijdelijke tribunaal in Den Haag is opgericht om oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en andere misdrijven te berechten die zijn gepleegd tijdens de opstand van Kosovo tegen de Servische machthebbers. De rechtbank richt zich zowel op verdachten uit Kosovo als uit Servië. Het Kosovo-conflict eiste destijds 13.000 levens.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

9 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

10 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

17 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

17 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

19 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

19 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

21 uur geleden