Verdachte van ongeluk met drie doden tijdens kerst staat terecht
ROTTERDAM (ANP) - De 30-jarige Suraj A. uit Den Haag staat dinsdag terecht voor het dodelijke ongeval dat op tweede kerstdag 2022 in Rotterdam aan drie mensen het leven kostte. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem ervan dat hij reed onder invloed en daarnaast met veel te hoge snelheid door rood is gereden.
Het ongeval was in de vroege ochtend op het Groene Kruisplein, een groot verkeerskruispunt in Rotterdam-Zuid waar een afrit van de snelweg A15 op uitkomt. Door het ongeval kwamen een 35-jarige vrouw uit Spijkenisse, een 36-jarige man uit Helmond en een 7-jarig meisje, eveneens uit Spijkenisse, om het leven.
Volgens de aanklacht reed de verdachte door rood licht en botste hij met hoge snelheid op de auto van de slachtoffers. Hij zou driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol hebben gedronken. "Het jonge gezin had geen schijn van kans", zei de officier van justitie eerder.
In mei vorig jaar heeft het Openbaar Ministerie het ongeluk gereconstrueerd met rijproeven in de nachtelijke uren. Op basis van de reconstructie en een analyse van de data van verkeerslussen in de weg denkt het OM dat de verdachte minimaal 134 kilometer en maximaal 170 kilometer per uur reed. Uit de data-analyse van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) bleek verder dat de verdachte in de honderden meters voor de crash zelfs nog iets harder moet hebben gereden.
A. raakte zelf zwaargewond door de botsing, onderging meerdere operaties en heeft lange tijd moeten revalideren. Hij kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van het ongeluk. Bij een vorige zitting las zijn raadsman een excuusbrief van hem voor aan de nabestaanden van het gezin.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
16 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
19 uur geleden