Verdachte van ongeluk met drie doden tijdens kerst staat terecht
ROTTERDAM (ANP) - De 30-jarige Suraj A. uit Den Haag staat dinsdag terecht voor het dodelijke ongeval dat op tweede kerstdag 2022 in Rotterdam aan drie mensen het leven kostte. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem ervan dat hij reed onder invloed en daarnaast met veel te hoge snelheid door rood is gereden.
Het ongeval was in de vroege ochtend op het Groene Kruisplein, een groot verkeerskruispunt in Rotterdam-Zuid waar een afrit van de snelweg A15 op uitkomt. Door het ongeval kwamen een 35-jarige vrouw uit Spijkenisse, een 36-jarige man uit Helmond en een 7-jarig meisje, eveneens uit Spijkenisse, om het leven.
Volgens de aanklacht reed de verdachte door rood licht en botste hij met hoge snelheid op de auto van de slachtoffers. Hij zou driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol hebben gedronken. "Het jonge gezin had geen schijn van kans", zei de officier van justitie eerder.
In mei vorig jaar heeft het Openbaar Ministerie het ongeluk gereconstrueerd met rijproeven in de nachtelijke uren. Op basis van de reconstructie en een analyse van de data van verkeerslussen in de weg denkt het OM dat de verdachte minimaal 134 kilometer en maximaal 170 kilometer per uur reed. Uit de data-analyse van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) bleek verder dat de verdachte in de honderden meters voor de crash zelfs nog iets harder moet hebben gereden.
A. raakte zelf zwaargewond door de botsing, onderging meerdere operaties en heeft lange tijd moeten revalideren. Hij kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van het ongeluk. Bij een vorige zitting las zijn raadsman een excuusbrief van hem voor aan de nabestaanden van het gezin.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
47 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
2 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
6 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
8 uur geleden