Verdachte van moord verzekeringstopman overgedragen aan New York
HOLLIDAYSBURG (ANP/RTR) - De hoofdverdachte van de moord op de topman van een grote zorgverzekeraar in New York verzet zich niet meer tegen zijn uitlevering. Hij verscheen voor de rechter in de staat Pennsylvania, waar hij vijf dagen na de moord was opgepakt. De verdachte zei bereid te zijn om mee te gaan met politiemensen uit buurstaat New York. Hij werd kort daarna in een politieauto gezet en richting Manhattan gereden.
De 26-jarige Luigi Mangione wordt in New York verdacht van elf feiten, waaronder moord en moord met terroristisch motief. In Pennsylvania was hij aangeklaagd voor lichtere vergrijpen, zoals verboden wapenbezit. The New York Times meldde dat hem mogelijk ook nog federale aanklachten boven het hoofd hangen. Volgens zijn advocaat Karen Friedman Agnifilo zijn de aanklachten overdreven en zal hij zich voor iedere rechter verweren.
Mangione wordt ervan beschuldigd dat hij eerder deze maand de ceo van zorgverzekeraar UnitedHealth Group Brian Thompson heeft doodgeschoten in Manhattan. Er zijn sterke aanwijzingen dat die moord te maken had met het beleid van de zorgverzekeraar en het Amerikaanse zorgstelsel in het algemeen. Mensen die ziek worden, raken daardoor regelmatig in grote financiële problemen. Op de moord is met afschuw gereageerd, al zijn er ook mensen die de moord als verzetsdaad zien en Mangione als held beschouwen.
Mogelijk doodstraf
In de Verenigde Staten kunnen verdachten zowel op het niveau van de staten, als op federaal niveau vervolgd worden voor misdaden. De NYT meldde woensdag op basis van bronnen dat er federale aanklachten in de maak zijn waarvoor mogelijk ook de doodstraf geëist kan worden. Om welke aanklachten het gaat, is nog onduidelijk. In New York kan hij hooguit levenslang krijgen.
Toen Mangione werd aangehouden in Pennsylvania, had hij een vuurwapen, munitie en valse documenten bij zich. Daarom wordt hij daar verdacht van wapenbezit en vervalsing.
Meer uit Buitenland
SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.
1 uur geledenALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.
4 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
10 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
11 uur geleden