Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van moord in Rotterdam in Istanbul opgepakt

Verdachte van moord in Rotterdam in Istanbul opgepakt

ROTTERDAM (ANP) - Een voortvluchtige verdachte van een moord in Rotterdam is opgepakt in Istanbul. De man, de 39-jarige Cengiz Akin, staat op de Nationale Opsporingslijst voor het doodschieten van de 31-jarige Hamdi Bilir in september 2014. Volgens het Openbaar Ministerie in Rotterdam is de man in Istanbul opgepakt in verband met een levensdelict in Turkije.

De woordvoerder van het OM noemt het nog te vroeg om iets te kunnen zeggen wat Nederland nu gaat doen met Akin, zeker als er ook in Turkije een zaak tegen hem loopt. Turkije levert geen onderdanen uit.

Volgens de krant Habertürk verbleef Akin sinds vier jaar in Istanbul en dreef hij daar een restaurant. Hij zou onlangs op de Turkse televisie zijn geweest. Twee tatoeages, die ook genoemd staan op zowel de Nationale Opsporingslijst als de opsporingslijst van Interpol, zouden de identificatie van de verdachte hebben vergemakkelijkt. In 2018 verschenen al foto's op internet waaruit bleek dat de verdachte als vrij man in Istanbul verbleef; hij werd onder meer gefotografeerd met gasten in zijn restaurant.

De Amsterdammer Bilir werd in 2014 doodgeschoten in een druk eethuis aan de Mathenesserweg in Rotterdam. Akin wordt door de politie gezien als de vermoedelijke schutter. De politie hield in juli 2015 de 20-jarige Ugur D. aan op Schiphol. Die zou ook betrokken zijn bij de schietpartij en stond eveneens op de Nationale Opsporingslijst.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

5 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

6 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

8 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

13 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

15 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

19 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden