Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van moord in Rotterdam in Istanbul opgepakt

Verdachte van moord in Rotterdam in Istanbul opgepakt

ROTTERDAM (ANP) - Een voortvluchtige verdachte van een moord in Rotterdam is opgepakt in Istanbul. De man, de 39-jarige Cengiz Akin, staat op de Nationale Opsporingslijst voor het doodschieten van de 31-jarige Hamdi Bilir in september 2014. Volgens het Openbaar Ministerie in Rotterdam is de man in Istanbul opgepakt in verband met een levensdelict in Turkije.

De woordvoerder van het OM noemt het nog te vroeg om iets te kunnen zeggen wat Nederland nu gaat doen met Akin, zeker als er ook in Turkije een zaak tegen hem loopt. Turkije levert geen onderdanen uit.

Volgens de krant Habertürk verbleef Akin sinds vier jaar in Istanbul en dreef hij daar een restaurant. Hij zou onlangs op de Turkse televisie zijn geweest. Twee tatoeages, die ook genoemd staan op zowel de Nationale Opsporingslijst als de opsporingslijst van Interpol, zouden de identificatie van de verdachte hebben vergemakkelijkt. In 2018 verschenen al foto's op internet waaruit bleek dat de verdachte als vrij man in Istanbul verbleef; hij werd onder meer gefotografeerd met gasten in zijn restaurant.

De Amsterdammer Bilir werd in 2014 doodgeschoten in een druk eethuis aan de Mathenesserweg in Rotterdam. Akin wordt door de politie gezien als de vermoedelijke schutter. De politie hield in juli 2015 de 20-jarige Ugur D. aan op Schiphol. Die zou ook betrokken zijn bij de schietpartij en stond eveneens op de Nationale Opsporingslijst.

Meer uit Binnenland

Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

2 minuten geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

1 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

2 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

3 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

6 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

18 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

18 uur geleden