Verdachte van moord in Halsteren is cliënt van nabije GGZ-kliniek
HALSTEREN (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de dood van een 75-jarige vrouw uit Halsteren is een cliënt van GGZ-instelling Westelijk Noord-Brabant. Het slachtoffer werd woensdag dood aangetroffen in het bosgebied 't Wasven in de Brabantse plaats, nabij het psychiatrisch centrum.
Op de website van de GGZ-instelling staat een persverklaring waarin de organisatie haar medeleven uit aan de nabestaanden van de vrouw. "Onze aandacht gaat op dit moment vooral uit naar onze medewerkers en cliënten, die natuurlijk ook geschokt zijn door dit voorval."
De verdachte van 31 jaar oud uit Halsteren kwam vrijdagavond in beeld bij de politie. Die avond is tevergeefs gezocht op zijn woonadres in Halsteren. Ook bij familieleden in Amsterdam werd gezocht, omdat het vermoeden rees dat hij daarheen was gegaan. Uiteindelijk werd hij zaterdag rond 16.30 uur in Amsterdam gearresteerd.
Burgemeester Margo Mulder van de gemeente Bergen op Zoom reageerde zondagavond op de website van de gemeente. Ze zegt in nauw contact te staan met de politie en de raad van bestuur van de GGZ-instelling. "Via deze weg wil ik, namens het college van burgemeester en wethouders, medeleven betuigen met de nabestaanden van de 75-jarige overleden mevrouw. Tegelijkertijd spreek ik, ook via deze weg, mijn complimenten uit aan het adres van politie voor de vlotte en succesvolle actie, waarna een verdachte is aangehouden", zegt Mulder.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
8 uur geleden