Verdachte van inrijden op terras Brussel opgepakt in Antwerpen
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft een verdachte opgepakt voor het incident in Brussel waarbij een bestelwagen inreed op een terras. Het Brussels parket bevestigt dit na berichtgeving van Vlaamse media. De arrestatie vond plaats in Antwerpen.
De bestelwagen reed vrijdag rond 13.00 uur in op een terras in de Sint-Michielsstraat, een belangrijke winkelstraat in de Belgische hoofdstad. Zes personen liepen daarbij lichte verwondingen op. De bestuurder sloeg op de vlucht. Voor de arrestatie werd het witte voertuig teruggevonden in Sint-Joost-ten-Node in Brussel.
Het onderzoek naar de omstandigheden en het motief is nog in volle gang. De verdachte wordt verhoord, zo maakte het Openbaar Ministerie bekend. Het is niet duidelijk of sprake was van opzet. "Feiten doen denken aan aanslagen zoals in het buitenland", zei een woordvoerder. Maar zij voegde eraan toe dat er sprake kan zijn van een ander motief of dat het om een verkeersongeval kan gaan.
Volgens Het Laatste Nieuws is de verdachte bekend bij justitie, maar niet voor radicalisering. Het zou dus niet om een terreurdaad gaan, aldus de krant.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zijn verdeeld over het akkoord van EU-klimaatministers over het klimaatdoel voor 2040. De Duitse parlementariër Peter Liese van de christendemocraten vindt het akkoord "zeer ambitieus en aanvaardbaar". Maar Renew Europe-parlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) vindt het doel "niets meer dan een vijgenblad".
21 minuten geledenILE D'OLERON (ANP/RTR) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Zeker vijf mensen raakten gewond, van wie twee in kritieke toestand.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft de Nationale Veiligheidsraad bijeengeroepen om te praten over de drone-incidenten bij luchthavens van dinsdagavond. Meerdere vliegvelden kwamen stil te liggen.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het akkoord van de Europese Unie over het klimaatdoel in 2040 is enorm teleurstellend, zeggen klimaatorganisaties woensdagochtend. EU-lidstaten zijn na lang en nachtelijk overleg akkoord gegaan met de voorgestelde 90 procent vermindering van uitstoot in 2040 in vergelijking met 1990. Maar daarbij zijn wel belangrijke concessies gedaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is de Europese Unie niet gelukt om een hard klimaatdoel voor 2035 af te spreken voorafgaand aan de klimaattop (COP30) in Belém in Brazilië. De top begint over een aantal dagen. De EU-lidstaten raakten het alleen eens over het verminderen van uitstoot ergens tussen de 66,3 en 72,5 procent in 2035. Dit stond eerder ook al in een intentieverklaring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Na lang onderhandelen hebben EU-klimaatministers woensdagochtend toch een akkoord bereikt over een klimaatdoel voor 2040. De EU-lidstaten hebben daarmee ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie om de uitstoot van CO2 in 2040 met 90 procent te verminderen vergeleken met 1990. Wel is het akkoord op meerdere punten afgezwakt.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/RTR) - Rusland heeft de Oekraïense militairen in het belegerde Pokrovsk en Koepjansk opgeroepen om zich over te geven. Volgens het Russische ministerie van Defensie is dat de enige manier waarop de troepen in de twee Oost-Oekraïense steden zichzelf kunnen redden.
2 uur geleden