Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van gifmoord: ik heb hem niet vergiftigd

Verdachte van gifmoord: ik heb hem niet vergiftigd

BREDA (ANP) - De Tilburgse Yvon K. (64), die verdacht wordt van het doden van haar partner Chris Grinwis door hem te vergiftigen, ontkent dat ze iets met zijn dood te maken heeft. "Ik heb hem niet vergiftigd. Ik heb geen hulp geboden. Ik heb niets gedaan", zei K. op de eerste dag van de strafzaak over de zogenoemde gifmoord in de rechtbank in Breda. Ze draagt een pruik om onherkenbaar te blijven.

De voormalige supermarkteigenaar overleed in de avond of nacht van 8 op 9 december 2020 in zijn woning aan de Dorpsstraat in het Brabantse Halsteren. In zijn bloed werd een zelfmoordmiddel gevonden.

Op de eerste zittingsdag bleek dat de verdachte in mei 2020 een relatie kreeg met de weduwnaar, op de dag van de uitvaart van zijn echtgenote. Tijdens de zitting confronteerde de rechtbank haar met tal van haar appjes waaruit bleek dat hun relatie ook vele dieptepunten kende. "Hij sloopt me met zijn woorden en gedrag", zou K. onder meer hebben geappt aan haar dochter.

Flinke verbouwing

De man regelde en financierde ondertussen een grondige verbouwing van haar woning en kocht een auto van 50.000 euro voor haar. "Ik word gewoon gekocht. Hij heeft de macht", appte de vrouw.

Twee maanden voor zijn dood had Grinwis zijn testament aangepast ten faveure van zijn nieuwe vriendin, die consulente was van de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde.

Emoties

In de middag werd het spervuur van vragen van de rechters de verdachte te veel en toonde ze emoties. "Ik zit in een rollercoaster. Ik ben drie jaar lang kapotgemaakt, helemaal kapot. We waren erg verliefd op elkaar. Mijn leven is nu helemaal verwoest. Ik heb hem niet vermoord."

Aan het einde van de zittingsdag, aan het begin van de avond, wordt de strafeis verwacht. Maandag 11 september, op de tweede zittingsdag, staat het pleidooi van de advocaat van K. op de planning. De rechtbank doet op 27 september uitspraak.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk met luchtballon bij Friese dorp De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - Bij het ongeluk met een luchtballon in het Friese De Hoeve is een persoon om het leven gekomen, bevestigt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân na berichtgeving door onder meer Omrop Fryslân. Over de identiteit van het slachtoffer is nog niets bekendgemaakt.

44 minuten geleden
Eerste partijleider ChristenUnie Kars Veling (77) overleden

NIJKERK (ANP) - De eerste partijleider en lijsttrekker van de ChristenUnie Kars Veling is op 77-jarige leeftijd overleden, meldt onder meer huidig partijleider Mirjam Bikker. Veling was de eerste lijsttrekker en fractievoorzitter van de partij na de fusie van het Gereformeerd Politiek Verbond en de Reformatorische Politieke Federatie. Hij zat eerder voor het GPV in de Eerste Kamer.

1 uur geleden
34 personen in snel neergekomen ballon De Hoeve, zeker 6 gewonden

DE HOEVE (ANP) - In de luchtballon die woensdagavond snel naar beneden kwam in een weiland bij het Friese De Hoeve zaten 34 mensen, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Fryslân weten. Zeker zes mensen zijn gewond geraakt. Zij worden naar het ziekenhuis gebracht. Andere inzittenden worden per bus naar een opvangplek gebracht.

1 uur geleden
Meerdere gewonden bij ongeluk met luchtballon bij De Hoeve

DE HOEVE (ANP) - In de buurt van het Friese dorp De Hoeve zijn meerdere mensen gewond geraakt door een ongeluk met een luchtballon, meldt de Veiligheidsregio Fryslân. Een woordvoerder laat weten dat de ballon snel is neergekomen en dat er meerdere personen in de mand zaten. Om hoeveel gewonden het gaat, wist hij nog niet.

2 uur geleden
Deel flitspalen blijft uit door ICT-problemen bij OM

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de flitsapparatuur in Nederland staat uit en kan niet meer worden aangezet door de ICT-problemen bij het Openbaar Ministerie. Dat bevestigt een woordvoerder van het parket Centrale Verwerking Openbaar Ministerie (CVOM) na berichtgeving door de Leeuwarder Courant en RTL Nieuws. Het gaat om flitspalen die al uitstonden toen het OM zijn systemen offline haalde na een hack. Die flitsers kunnen nu niet worden opgestart.

4 uur geleden
Schoof twijfelt aan bedoelingen Poetin voor gesprek in Alaska

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof is sceptisch over de bedoelingen van de Russische president Vladimir Poetin twee dagen voor het overleg van Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne in Alaska. Volgens Schoof zitten Europa en de Verenigde Staten wel op één lijn met elkaar. De inzet is een staakt-het-vuren in Oekraïne.

5 uur geleden
Kermisbranche bezorgd over toename incidenten met jongeren

APELDOORN (ANP) - De Nationale Bond van Kermisbedrijfhouders (BOVAK) maakt zich zorgen over "de toenemende incidenten waarbij groepen jongeren kermissen verstoren". Volgens de brancheorganisatie voor kermisondernemers zijn voorvallen zoals die van dinsdag in Rosmalen "geen uitzondering meer, maar onderdeel van een zorgwekkende trend".

7 uur geleden