Verdachte van doodschieten Bas van Wijk voor rechtbank
AMSTERDAM (ANP) - De man die heeft bekend dat hij de 24-jarige Bas van Wijk in Amsterdam heeft doodgeschoten, staat woensdag voor de rechtbank. Het is de eerste openbare zitting sinds het dodelijke schietincident op 8 augustus in het drukbezochte recreatiepark de Oeverlanden bij de Nieuwe Meer.
De dood van Van Wijk leidde tot grote verontwaardiging. In zijn woonplaats Badhoevedorp werd een stille tocht voor hem georganiseerd en op het Museumplein vond een demonstratie plaats onder het motto ‘Gerechtigheid voor Bas’. Volgens het OM wilde hij voorkomen dat een horloge van een van zijn vrienden werd gestolen. Dit horloge bleek een imitatie-Rolex.
Enkele dagen na de schietpartij werd de vermeende schutter opgepakt. De 20-jarige Samir El Y. uit Hoofddorp bekende al snel te hebben geschoten. Justitie verdenkt hem van moord dan wel doodslag, afpersing en het overtreden van de wet wapens en munitie. Op aanwijzen van de verdachte vond de politie in een verborgen ruimte in een auto een vuurwapen en het horloge.
Wapenhandel
Afgelopen weekend verschenen berichten in de Amsterdamse media dat El Y. daarnaast wordt verdacht van wapenhandel en bedreiging met geweld. Foto’s op zijn telefoon zouden er volgens het OM op duiden dat hij afgelopen zomer negen wapens verhandelde. Verder kwam naar voren dat El Y. zijn wapen op de bewuste dag ook op drie andere vrienden van Van Wijk zou hebben gericht. Zo dreigde hij een van hen door de knie te schieten. Om zijn woorden kracht bij te zetten, schoot hij volgens het OM een kogel in de grond.
De zaak wordt woensdag nog niet inhoudelijk behandeld. Het betreft een inleidende zitting waarin de officier van justitie de tenlastelegging bekendmaakt en de stand van het onderzoek zal toelichten.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
5 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
8 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
17 uur geleden