Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van dood na healing IJzendijke voorlopig vrij

Verdachte van dood na healing IJzendijke voorlopig vrij

MIDDELBURG (ANP) - Een 36-jarige man uit Terneuzen die wordt verdacht van doodslag op een bezoeker van een Ayahuasca-healingcentrum in IJzendijke in Zeeuws-Vlaanderen, komt vrij uit voorlopige hechtenis. De rechtbank in Middelburg heeft vrijdag ingestemd met een verzoek daartoe van verdachte Mike L., omdat het nog lang gaat duren voor de strafzaak inhoudelijk kan worden behandeld.

Volgens het Openbaar Ministerie heeft de Zeeuw het slachtoffer - een 34-jarige man uit Oudewater - mishandeld door hem met een nekklem te verstikken. Ook zou hij hem opzettelijk schadelijke stoffen hebben toegediend waardoor het slachtoffer overleed. Dit zou eind september zijn gebeurd tijdens een Ayahuasca-ceremonie in het healingcentrum van L. Daarbij wordt aan een deelnemer een kruidenextract van ayahuasca toegediend in de vorm van thee. Het gevolg is een heftige trip die gepaard gaat met hallucinaties, misselijkheid, zweten en duizeligheid.

Tijdens de bewuste sessie werd het slachtoffer onwel waarna hij naar het ziekenhuis in Oostburg is gebracht. Daar werd hij gereanimeerd. Hij overleed later in een ziekenhuis in Gent (België).

Niet met opzet

Tijdens de inleidende zitting zei de advocaat dat L. niet met opzet handelde. Volgens hem was er geen sprake van verstikking en heeft L. geen nekklem toegepast. Het slachtoffer zou al drugs gebruikt hebben voor de sessie, wat niet toegestaan is. Deze zouden hem fataal geworden zijn. De verdachte heeft verklaard diepgaande gesprekken te hebben gevoerd met het slachtoffer voor de sessie.

L. zei zeer mee te leven met de nabestaanden. "Ik vind het vreselijk wat er gebeurd is. Ben er zelf ook helemaal kapot van. Dit heb ik nooit zo gewild. Ik heb er alles aan gedaan om het slachtoffer te helpen." De aanwezige nabestaanden raakten zeer geëmotioneerd.

Het politieonderzoek loopt nog. Een andere verdachte, uit Engeland, is niet langer verdachte maar getuige.

Meer uit Binnenland

COA-baas: 500 plekken nodig voor gewone situatie bij Ter Apel

HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.

49 minuten geleden
Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

3 uur geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.

3 uur geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

3 uur geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

5 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

6 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

8 uur geleden