Verdachte van dood kleuter Dean (4) overgeleverd aan België
AMSTERDAM (ANP) - De 34-jarige Dave De K., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering en het overlijden van de 4-jarige kleuter Dean, kan worden overgeleverd aan België. Dit heeft de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam dinsdag bepaald.
België had om overlevering van De K. gevraagd. Justitie in Dendermonde wil hem vervolgen voor moord dan wel doodslag en kinderontvoering. Het lichaam van Dean werd maandagavond 17 januari op Neeltje Jans bij Vrouwenpolder in Zeeland gevonden. De K., eerder veroordeeld vanwege de fatale mishandeling van een 2-jarig kind, was toen al aangehouden omdat hij het jongetje zou hebben meegenomen vanuit het Belgische Sint-Niklaas. Hij was de oppas van het kind en werd opgepakt in het Utrechtse Meerkerk.
De Belg ontkent de beschuldigingen. Hij wilde in Nederland worden berecht, volgens zijn raadsman omdat de omstandigheden in de gevangenis in Dendermonde ondermaats zijn. Dat zou met name gelden voor de toegang tot gezondheidszorg voor gedetineerden. Zo vreest De K. niet de psychische zorg te kunnen krijgen die hij nodig heeft.
Volgens de rechtbank in Amsterdam heeft de Belgische staat bij een eerdere zaak echter voldoende garanties verleend voor de leefomstandigheden van overgeleverde gedetineerden. Zij hoeven niet te vrezen dat hun grondrechten in het gedrang komen. Daarbij zijn ook waarborgen voor goede toegang tot medische en psychische zorg afgegeven. Andere bezwaren, waaronder de vrees van De K. dat hij in België door alle media-aandacht geen eerlijk proces krijgt, waren volgens de rechtbank evenmin aanleiding de overlevering te weigeren.
De K. kan geen beroep aantekenen tegen de beslissing. Hij is samen met zijn 25-jarige Nederlandse vriendin verdachte in de zaak. De vrouw zit al vast in België.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
10 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
19 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden