Verdachte van dood kleuter Dean (4) overgeleverd aan België
AMSTERDAM (ANP) - De 34-jarige Dave De K., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering en het overlijden van de 4-jarige kleuter Dean, kan worden overgeleverd aan België. Dit heeft de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam dinsdag bepaald.
België had om overlevering van De K. gevraagd. Justitie in Dendermonde wil hem vervolgen voor moord dan wel doodslag en kinderontvoering. Het lichaam van Dean werd maandagavond 17 januari op Neeltje Jans bij Vrouwenpolder in Zeeland gevonden. De K., eerder veroordeeld vanwege de fatale mishandeling van een 2-jarig kind, was toen al aangehouden omdat hij het jongetje zou hebben meegenomen vanuit het Belgische Sint-Niklaas. Hij was de oppas van het kind en werd opgepakt in het Utrechtse Meerkerk.
De Belg ontkent de beschuldigingen. Hij wilde in Nederland worden berecht, volgens zijn raadsman omdat de omstandigheden in de gevangenis in Dendermonde ondermaats zijn. Dat zou met name gelden voor de toegang tot gezondheidszorg voor gedetineerden. Zo vreest De K. niet de psychische zorg te kunnen krijgen die hij nodig heeft.
Volgens de rechtbank in Amsterdam heeft de Belgische staat bij een eerdere zaak echter voldoende garanties verleend voor de leefomstandigheden van overgeleverde gedetineerden. Zij hoeven niet te vrezen dat hun grondrechten in het gedrang komen. Daarbij zijn ook waarborgen voor goede toegang tot medische en psychische zorg afgegeven. Andere bezwaren, waaronder de vrees van De K. dat hij in België door alle media-aandacht geen eerlijk proces krijgt, waren volgens de rechtbank evenmin aanleiding de overlevering te weigeren.
De K. kan geen beroep aantekenen tegen de beslissing. Hij is samen met zijn 25-jarige Nederlandse vriendin verdachte in de zaak. De vrouw zit al vast in België.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
12 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
18 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
19 uur geleden