Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van doden toerist in Parijs aangeklaagd voor terrorisme

Verdachte van doden toerist in Parijs aangeklaagd voor terrorisme

PARIJS (ANP) - De 26-jarige man die ervan wordt verdacht zaterdag bij de Eiffeltoren mensen met een mes en een hamer te hebben aangevallen, wordt vervolgd voor een terroristisch misdrijf, hebben zijn advocaat en de autoriteiten bekendgemaakt. Bij de aanval kwam een Duitse toerist om het leven en raakten twee mensen gewond.

Aanklager Jean-François Ricard zei eerder al dat de man, die van Iraanse afkomst is, in een video op sociale media trouw had gezworen aan Islamitische Staat (IS). Na zijn arrestatie vertelde hij de politie dat hij had gehandeld "in reactie op de wereldwijde vervolging van moslims".

In 2016 werd de verdachte tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het plannen van een terroristische aanval. In 2020 werd hij vervroegd vrijgelaten. Volgens zowel zijn moeder als aanklager Ricard heeft de man psychische problemen.

Meer uit Buitenland

Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

8 minuten geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

13 minuten geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

16 minuten geleden
Sancties VS tegen Iraanse topfunctionarissen en banknetwerken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".

20 minuten geleden
Von der Leyen: Groenland kan politiek en financieel op EU rekenen

LIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.

27 minuten geleden
Rechter VS: vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil onterecht

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.

36 minuten geleden
Iraanse chef rechtspraak verhoort gevangenen op televisie

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran, Gholamhossein Mohseni-Ejei, heeft op televisie vermeende gevangengenomen demonstranten in dat land ondervraagd.

38 minuten geleden