Verdachte van doden toerist in Parijs aangeklaagd voor terrorisme
PARIJS (ANP) - De 26-jarige man die ervan wordt verdacht zaterdag bij de Eiffeltoren mensen met een mes en een hamer te hebben aangevallen, wordt vervolgd voor een terroristisch misdrijf, hebben zijn advocaat en de autoriteiten bekendgemaakt. Bij de aanval kwam een Duitse toerist om het leven en raakten twee mensen gewond.
Aanklager Jean-François Ricard zei eerder al dat de man, die van Iraanse afkomst is, in een video op sociale media trouw had gezworen aan Islamitische Staat (IS). Na zijn arrestatie vertelde hij de politie dat hij had gehandeld "in reactie op de wereldwijde vervolging van moslims".
In 2016 werd de verdachte tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het plannen van een terroristische aanval. In 2020 werd hij vervroegd vrijgelaten. Volgens zowel zijn moeder als aanklager Ricard heeft de man psychische problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
5 uur geleden