Verdachte van doden toerist in Parijs aangeklaagd voor terrorisme
PARIJS (ANP) - De 26-jarige man die ervan wordt verdacht zaterdag bij de Eiffeltoren mensen met een mes en een hamer te hebben aangevallen, wordt vervolgd voor een terroristisch misdrijf, hebben zijn advocaat en de autoriteiten bekendgemaakt. Bij de aanval kwam een Duitse toerist om het leven en raakten twee mensen gewond.
Aanklager Jean-François Ricard zei eerder al dat de man, die van Iraanse afkomst is, in een video op sociale media trouw had gezworen aan Islamitische Staat (IS). Na zijn arrestatie vertelde hij de politie dat hij had gehandeld "in reactie op de wereldwijde vervolging van moslims".
In 2016 werd de verdachte tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het plannen van een terroristische aanval. In 2020 werd hij vervroegd vrijgelaten. Volgens zowel zijn moeder als aanklager Ricard heeft de man psychische problemen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
43 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
6 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
11 uur geleden