Verdachte van brand met drie doden Italië opgepakt in Middelburg
MIDDELBURG (ANP) - De politie heeft in Middelburg een man aangehouden die in verband wordt gebracht met zeventien inbraken en diefstallen in Zeeland en West-Brabant. De 26-jarige werd dinsdag in zijn woning aangehouden. Nu meldt de politie dat de Italiaanse justitie ook op zoek was naar de man, omdat hij in september in Milaan brand zou hebben gesticht waardoor drie mensen en een hond om het leven kwamen.
Dit jaar was er een reeks inbraken in huizen en enkele auto's in onder meer Colijnsplaat, Oostkapelle, Tholen, Wemeldinge, Westkapelle, Yerseke, Dinteloord en Hoeven. De politie kwam na onderzoek de verdachte op het spoor en verbindt hem aan zeventien inbraken en diefstallen dit jaar.
Op 12 september zou de man in Milaan brand hebben gesticht in een winkel met opslagruimte. Er ontstond een grote brand. Na het blussen haalden de hulpdiensten drie doden en een overleden hond uit het gebouw. De Italiaanse politie zette een Europees arrestatiebevel uit naar de Middelburger. Daarnaast zijn er nog andere verdachten rond dit onderzoek, meldt de Nederlandse politie.
Schuld
De slachtoffers zijn volgens Italiaanse media een vrouw van 18 jaar, haar broer van 17 en een man van 24 jaar. Zij lagen vermoedelijk tijdens de brand in het pand te slapen. Milano Today schreef dinsdag over drie aanhoudingen die dag. Een 34-jarige en een 40-jarige verdachte, een Chinees echtpaar, zouden in Italië zijn aangehouden, de 26-jarige Nederlander in Middelburg. De brand zou volgens meerdere media zijn gesticht omdat de eigenaren van het pand een schuld van zo'n 40.000 of 50.000 euro niet hadden betaald. De Nederlander zou in opdracht van het echtpaar hebben gehandeld en de brand hebben aangestoken. Hij zou niet hebben geweten dat de drie jongeren in het pand waren.
De man is dinsdag aangehouden en vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Hij blijft nog zeker veertien dagen vastzitten, 2 december volgt een snelrechtzaak. Ondertussen toetst een rechtbank in Amsterdam het overleveringsverzoek. Een politiewoordvoerder laat weten dat de man is aangehouden naar aanleiding van het onderzoek naar de inbraken en niet na een verzoek uit Italië. Daar is hij ook verdachte in twee afpersingszaken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.
11 uur geleden