Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van Australische schietpartij nog steeds spoorloos

Verdachte van Australische schietpartij nog steeds spoorloos

POREPUNKAH (ANP/AFP) - De Australische politie zoekt verder naar de verdachte van een schietpartij waarbij twee agenten stierven en een derde gewond raakte. De man is nog steeds spoorloos. Hij is niet meer gezien sinds de schietpartij van dinsdag, aldus de politie.

De 56-jarige verdachte vluchtte na het vuurwapengeweld de bush in. Tien agenten waren naar zijn huis gekomen om een huiszoekingsbevel uit te voeren. De politie heeft de reden voor het bevel niet genoemd, maar wel gezegd dat een deel van de agenten van de afdeling zedenmisdrijven en kindermishandeling kwam.

Agenten doorzoeken onder meer het beboste gebied bij Porepunkah, waar de verdachte woont. Dit plaatsje ligt in het noordoosten van de deelstaat Victoria. De politie waarschuwt dat onderdak bieden aan de verdachte, die vermoedelijk zwaarbewapend is, zal leiden tot strafrechtelijke vervolging.

Overgave

De politie en de premier van Victoria, Jacinta Allan, hebben de verdachte opgeroepen zich te melden. Er kan volgens de politie een plan worden gemaakt voor zijn overgave.

Volgens omroep ABC zijn sinds de schietpartij meermaals sms'jes gestuurd naar alle mobiele telefoons in Porepunkah en omgeving, waarin mensen worden opgeroepen het alarmnummer 000 te bellen als ze de man zien. De politie adviseert mensen niet langer om binnen te blijven, maar roept hen in plaats daarvan op om "alert te zijn".

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: aanval Kyiv herinnering aan wat op het spel staat

BRUSSEL (ANP) - De laatste Russische aanval op Kyiv, die ook een gebouw van de EU-missie beschadigde, is "een grimmige herinnering aan wat er op het spel staat". Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag in een korte verklaring.

36 minuten geleden
Rusland: militaire doelen in Oekraïne aangevallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stelt in de nacht van woensdag op donderdag militaire doelen in Oekraïne te hebben aangevallen. Het gaat om militair-industriële faciliteiten en militaire luchtmachtbases, aldus het ministerie van Defensie.

49 minuten geleden
Ook gebouw van Britse overheid in Kyiv beschadigd

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer meldt dat bij de jongste Russische aanvallen op het Oekraïense Kyiv ook een gebouw van de Britse overheid beschadigd is geraakt. Het gaat om een pand van de British Council, een cultuur- en onderwijsorganisatie.

1 uur geleden
Rwanda neemt eerste zeven migranten over van VS

KIGALI (ANP/AFP) - Rwanda heeft eerder deze maand zeven door de VS uitgewezen migranten opgenomen, meldde de Rwandese regering donderdag. Dat is op basis van een akkoord tussen beide landen dat recent in Washington is gesloten. Rwanda zegt daarin toe 250 mensen die door de VS worden uitgezet, over te nemen.

1 uur geleden
Europese landen veroordelen Russische aanval op EU-gebouw

BRUSSEL (ANP) - Europese landen veroordelen de laatste Russische aanval op Kyiv, waarbij ook een gebouw van de EU-missie in Oekraïne is geraakt. Zij roepen ook op tot meer steun voor Oekraïne en het verhogen van de internationale druk op Rusland.

1 uur geleden
Zelensky meldt meer doden en schade aan EU-pand

KYIV (ANP/DPA) - Bij de recentste luchtaanvallen op Kyiv zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veertien doden gevallen en is veel schade toegebracht aan onder meer het pand van de EU-missie in Kyiv. Volgens Zelensky zijn tientallen gebouwen beschadigd, waaronder woningen en kantoren. Er zijn tientallen mensen gewond geraakt.

1 uur geleden
Gebouw van EU-missie in Kyiv beschadigd door bombardementen

BRUSSEL/KYIV (ANP/AFP) - Een pand van de missie van de Europese Unie in Kyiv is beschadigd bij Russische luchtaanvallen, aldus voorzitter van de Europese Raad António Costa. Hij zegt de jongste aanvallen op Kyiv te verafschuwen.

3 uur geleden