Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van aanslag op Poolse supermarkt zwijgt

Verdachte van aanslag op Poolse supermarkt zwijgt

HAARLEM (ANP) - Sersinio D., die verdacht wordt van een aanslag op een Poolse supermarkt in Aalsmeer, heeft maandag bij de eerste niet-inhoudelijke zitting in zijn zaak gezwegen. De 20-jarige man wilde niets kwijt over waarvoor hij terechtstaat.

De explosie vond plaats op 7 december 2020 en was de eerste in een reeks van aanslagen op Poolse supermarkten door heel Nederland. In totaal zijn bij justitie negen verdachten in beeld. Het motief voor de aanslagen bleef ook op de zitting van maandag nog onduidelijk.

Het Openbaar Ministerie denkt dat D. medeverantwoordelijk is voor de aanslag in Aalsmeer. Zo slaat zijn telefoon aan op dezelfde zendmasten als een telefoon die maar een paar dagen actief was. "Dat noemen we een actietelefoon", aldus de officier van justitie, oftewel: een telefoon die voor de communicatie rond een misdrijf wordt gebruikt. De telefoons "zijn met elkaar mee gereisd" langs dezelfde zendmasten tot de telefoon van D. enige tijd voor de aanslag uit werd gezet.

Stortingen

Daarnaast zijn volgens het OM op de dag van de explosie twee forse stortingen op de rekening van de verdachte gedaan. D. wil niets zeggen over wie er nog meer betrokken zijn bij de aanslag.

Zijn advocaat heeft de rechtbank gevraagd D. in afwachting van de behandeling van zijn zaak op vrije voeten te stellen, waarbij onder meer gewezen is op zijn vrijwel blanco strafblad. Ook is aan de reclassering gevraagd te onderzoeken of D., die ten tijde van de aanslag negentien jaar oud was, niet volgens adolescentenstrafrecht moet worden vervolgd. "Mijn indruk is dat we hier te maken hebben met een zeer jonge jongen", aldus de verdediging.

De rechtbank buigt zich later op maandag over de voorlopige hechtenis van de man.

Meer uit Binnenland

Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

16 minuten geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

8 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

11 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

12 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

12 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

14 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

14 uur geleden