Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

LEEUWARDEN (ANP) - Voor de rechtbank in Leeuwarden staat dinsdag de 27-jarige Thomas R. terecht, op verdenking van de moord op de Amerikaanse studente Mieke Oort (21). De jonge vrouw werd op 6 maart in haar studentenwoning aan de Tweebaksmarkt in het centrum van Leeuwarden doodgestoken. Het slachtoffer had de verdachte leren kennen via datingapp Tinder.

De Duitse politie arresteerde R. kort na de vondst van het levenloze lichaam van Oort in de buurt van Leer, niet ver van de Duits-Nederlandse grens.

Het Openbaar Ministerie heeft eerder uiteengezet dat R. op de avond van 5 maart een afspraak had met Oort. De vrouw had deze afgezegd omdat zij ziek zou zijn. R. zou daarop naar de woning zijn gegaan, waar hij het latere slachtoffer zag dansen met een man, haar vriend. Na het uitwisselen van enkele berichten met haar is hij naar zijn woonplaats Leek (nabij Groningen) gereden, aldus het OM, om vervolgens terug te keren naar Leeuwarden, gewapend met een mes, een hamer en twee molotovcocktails.

Met een van de molotovcocktails zou R. hebben geprobeerd brand te stichten aan de zijkant van het pand. Vervolgens zou hij aan de achterzijde via een balkondeur de woning zijn binnengedrongen. Hij stak zowel Oort als de man die hij met haar had zien dansen. De man raakte ernstig gewond. Weer een andere man die in het pand aanwezig was, raakte met R. in gevecht en liep daarbij lichte verwondingen op.

Mieke Oort groeide op in de Verenigde Staten en kwam in 2019 naar Nederland, het geboorteland van haar vader. De ouders van Oort zullen gebruikmaken van hun spreekrecht via een vooraf op video opgenomen verklaring, zegt hun advocaat Sébas Diekstra.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

57 minuten geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

1 uur geleden
Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

4 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

5 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

9 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

14 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

17 uur geleden