Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

LEEUWARDEN (ANP) - Voor de rechtbank in Leeuwarden staat dinsdag de 27-jarige Thomas R. terecht, op verdenking van de moord op de Amerikaanse studente Mieke Oort (21). De jonge vrouw werd op 6 maart in haar studentenwoning aan de Tweebaksmarkt in het centrum van Leeuwarden doodgestoken. Het slachtoffer had de verdachte leren kennen via datingapp Tinder.

De Duitse politie arresteerde R. kort na de vondst van het levenloze lichaam van Oort in de buurt van Leer, niet ver van de Duits-Nederlandse grens.

Het Openbaar Ministerie heeft eerder uiteengezet dat R. op de avond van 5 maart een afspraak had met Oort. De vrouw had deze afgezegd omdat zij ziek zou zijn. R. zou daarop naar de woning zijn gegaan, waar hij het latere slachtoffer zag dansen met een man, haar vriend. Na het uitwisselen van enkele berichten met haar is hij naar zijn woonplaats Leek (nabij Groningen) gereden, aldus het OM, om vervolgens terug te keren naar Leeuwarden, gewapend met een mes, een hamer en twee molotovcocktails.

Met een van de molotovcocktails zou R. hebben geprobeerd brand te stichten aan de zijkant van het pand. Vervolgens zou hij aan de achterzijde via een balkondeur de woning zijn binnengedrongen. Hij stak zowel Oort als de man die hij met haar had zien dansen. De man raakte ernstig gewond. Weer een andere man die in het pand aanwezig was, raakte met R. in gevecht en liep daarbij lichte verwondingen op.

Mieke Oort groeide op in de Verenigde Staten en kwam in 2019 naar Nederland, het geboorteland van haar vader. De ouders van Oort zullen gebruikmaken van hun spreekrecht via een vooraf op video opgenomen verklaring, zegt hun advocaat Sébas Diekstra.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

20 minuten geleden
Politie vindt verdachte tas bij zoekactie na geweld Overasselt

WIJCHEN (ANP) - De politie heeft woensdagmiddag bij een zoekactie na het geweld in Overasselt een verdachte tas in Wijchen gevonden. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant schreef dat er wapens in de tas zitten, de politie bevestigt dit echter niet. "De inhoud van de tas wordt op dit moment onderzocht", aldus de woordvoerster.

1 uur geleden
Politieke spanning in provincie Groningen om twee windturbines

N i e u w bericht, meer informatie over debat in alle alinea's na de 1eGRONINGEN (ANP) - In de provinciale politiek in Groningen is spanning ontstaan over de plaatsing van twee windturbines in de Emmapolder bij de Eemshaven. Dit zou jaren geleden zijn afgesproken met het ontwikkelingsbedrijf Wintermolen, maar energiebedrijf Vattenfall wil op deze locatie 24 windturbines neerzetten en heeft daar een vergunning voor.

2 uur geleden
Twee boeren bekeurd om afplakken kenteken bij protest Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Twee boeren hebben woensdag een bekeuring gekregen rond de demonstratie bij het provinciehuis in Leeuwarden. Ze hadden het kenteken van hun tractor afgeplakt. Eerder op de dag hadden ze daar al een waarschuwing voor gekregen. Agenten zagen ze later opnieuw met een onleesbaar nummerbord.

2 uur geleden
Verdachte schietpartij Schoonhoven: weet niets van opdracht Iran

DEN HAAG (ANP) - De 27-jarige man die ervan wordt verdacht op 19 maart een medewerker van de politie te hebben neergeschoten in Schoonhoven, stelt dat hij niets weet van een opdracht van het Iraanse regime. Dat zei zijn advocaat Gerald Roethof woensdag tijdens een eerste inleidende zitting van de strafzaak in de rechtbank in Den Haag. Ook zegt Hasan B. dat hij niet wist dat het slachtoffer van Iraanse afkomst is en bij de politie werkte.

2 uur geleden
Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

4 uur geleden