Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

Verdachte 'Tindermoord' Leeuwarden voor rechter

LEEUWARDEN (ANP) - Voor de rechtbank in Leeuwarden staat dinsdag de 27-jarige Thomas R. terecht, op verdenking van de moord op de Amerikaanse studente Mieke Oort (21). De jonge vrouw werd op 6 maart in haar studentenwoning aan de Tweebaksmarkt in het centrum van Leeuwarden doodgestoken. Het slachtoffer had de verdachte leren kennen via datingapp Tinder.

De Duitse politie arresteerde R. kort na de vondst van het levenloze lichaam van Oort in de buurt van Leer, niet ver van de Duits-Nederlandse grens.

Het Openbaar Ministerie heeft eerder uiteengezet dat R. op de avond van 5 maart een afspraak had met Oort. De vrouw had deze afgezegd omdat zij ziek zou zijn. R. zou daarop naar de woning zijn gegaan, waar hij het latere slachtoffer zag dansen met een man, haar vriend. Na het uitwisselen van enkele berichten met haar is hij naar zijn woonplaats Leek (nabij Groningen) gereden, aldus het OM, om vervolgens terug te keren naar Leeuwarden, gewapend met een mes, een hamer en twee molotovcocktails.

Met een van de molotovcocktails zou R. hebben geprobeerd brand te stichten aan de zijkant van het pand. Vervolgens zou hij aan de achterzijde via een balkondeur de woning zijn binnengedrongen. Hij stak zowel Oort als de man die hij met haar had zien dansen. De man raakte ernstig gewond. Weer een andere man die in het pand aanwezig was, raakte met R. in gevecht en liep daarbij lichte verwondingen op.

Mieke Oort groeide op in de Verenigde Staten en kwam in 2019 naar Nederland, het geboorteland van haar vader. De ouders van Oort zullen gebruikmaken van hun spreekrecht via een vooraf op video opgenomen verklaring, zegt hun advocaat Sébas Diekstra.

Meer uit Binnenland

Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen via Egypte terug naar Nederland, meldt minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

27 minuten geleden
Eichelsheim vindt dat defensie te lang was ingericht voor mannen

DEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.

53 minuten geleden
Premier Jetten bij Zelensky, ruzie met Orbán hoog op agenda

KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in delen van het land

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.

2 uur geleden
Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

5 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

12 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

18 uur geleden