Verdachte tijdens strafzaak Siki Martina aangevallen door getuige
ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdagochtend een verdachte aangevallen tijdens de strafzaak over het doodschieten van dj en muziekproducer Siki Martina. Dit gebeurde door een getuige, een neef van het slachtoffer.
Martina (31) werd op 10 juli vorig jaar op een parkeerdek bij metrostation Coolhaven in Rotterdam-West doodgeschoten in het bijzijn van zijn neef. Martina werd in de romp geraakt en overleed.
De verdachte die in de rechtbankzaal door de neef van Martina werd aangevallen was Christopher L. (32), die samen met Ruchelo C. (33) terechtstaat. De neef stormde af op L. direct na binnenkomst in de zaal en nam L. in een wurggreep. De parketpolitie greep in en wist de rust te herstellen. De aanvaller is geboeid afgevoerd.
Verdachte ook getuige
De neef Marvin M. was door de verdediging opgeroepen als getuige om te verklaren over de schietpartij bij het metrostation. Zelf is hij ook verdachte. Hij staat op 10 november voor de rechtbank wegens het terugschieten naar de verdachten.
De rechtbankvoorzitter vertelde een fysieke aanval in de zaal nog nooit eerder te hebben meegemaakt. De rechtbank besloot de zitting na een schorsing voort te zetten zonder publiek en nabestaanden en de verdachten. Alleen Siki Martina's vriendin en moeder mochten het getuigenverhoor bijwonen. Tijdens dat korte verhoor beriep M. zich op zijn verschoningsrecht, dat is het recht van een getuige om vragen van de rechter onbeantwoord te laten. Hij wilde ook niet vertellen waarom hij L. fysiek belaagde.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
7 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
16 uur geleden