Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte 'tattookillers' nu niet vastgezet, één is voortvluchtig

Verdachte 'tattookillers' nu niet vastgezet, één is voortvluchtig

ROTTERDAM (ANP) - Twee 'tattookillers' die worden verdacht van de liquidatie van Onno Kuut in 2009 - en tegen wie levenslang is geëist - worden nu niet vastgezet. De rechtbank in Rotterdam heeft een verzoek daartoe van het Openbaar Ministerie donderdag afgewezen. Ze wacht tot de uitspraak, die op 6 februari is gepland. In totaal zijn er vier verdachten, die allen ontkennen.

De derde verdachte, Cor P. (36), is er deze week vandoor gegaan nadat hij zijn enkelband had doorgeknipt. Hij was vrijgelaten na het uitzitten van het grootste deel van een straf voor een ander misdrijf. Hij is spoorloos en wordt gezocht. De vierde verdachte, Evert S. (39), zat nog in de cel vanwege datzelfde misdrijf: de mislukte liquidatie in 2009 van Marlon D. Hij was donderdag wel verschenen.

Verdachte Henk S. (45) was ook op de zitting en Brian P. (32) dook pas in de middag op. Hij draagt ook een enkelband om dezelfde reden als zijn broer Cor. De vier zaten in 2012 heel kort in voorlopige hechtenis in verband met de liquidatie op Kuut. Omdat het OM toen nog te weinig bewijs had verzameld, had de rechtbank dat voorarrest opgeheven. Drie van hen moesten de andere straf nog wel uitzitten.

Gemarteld

De vier zouden Kuut (30) destijds hebben gemarteld en met een mes hebben omgebracht. Daarna zouden ze zijn lichaam in de duinen van Hoek van Holland hebben begraven. Kuut behoorde ook tot de 'tattookillers'. Dit veronderstelde moordcommando dankt zijn sinistere naam aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren en 'wees daadkrachtig' betekenen.

Het proces loopt anders dan gebruikelijk. Het OM heeft vorig voorjaar al tegen alle vier een levenslange celstraf geëist. Het vonnis werd eind mei opeens uitgesteld om nog vijf getuigen te kunnen horen.

Vluchtgevaar

De aanklagers vinden dat deze nieuwe getuigenissen hun overtuiging versterken dat de vier schuldig zijn en handhaafden daarom donderdag hun eis. Vanwege de ernstige verdenkingen en vrees voor vluchtgevaar, wilden ze dat de verdachten meteen vast kwamen te zitten. Maar de rechtbank wil eerst tot een eindoordeel komen.

De verdediging bepleitte opnieuw vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Ze vinden ook dat de nieuwe verklaringen van de vijf getuigen onbetrouwbaar, leugenachtig en tegenstrijdig zijn.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

4 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

8 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

12 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

13 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

15 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

15 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

15 uur geleden