Verdachte steekincidenten Birmingham voor de rechter
BIRMINGHAM (ANP) - De verdachte van de reeks steekincidenten in het Britse Birmingham in de nacht van zaterdag op zondag wordt woensdag aan de rechter voorgeleid. De vermoedelijke dader zal eenmaal moord en zevenmaal poging tot moord ten laste worden gelegd.
De 27-jarige Zephaniah McLeod, die maandag werd aangehouden, wordt ervan verdacht dat hij de persoon is die schijnbaar willekeurig op acht mensen instak. Vooralsnog lijkt er geen terroristisch motief te zijn. Ook lijkt er nog geen sprake te zijn van een verband tussen de steekincidenten en de georganiseerde misdaad. De steekincidenten vonden plaats op vier locaties binnen een tijdsraam van twee uur.
Het Britse Openbaar Ministerie heeft groen licht gegeven voor de aanklachten na het beoordelen van het huidige bewijs tegen McLeod, laat een openbaar aanklager weten in een verklaring.
Een 23-jarige man overleed zondag nadat hij was neergestoken. Een 19-jarige man en een 23-jarige vrouw liggen in kritieke toestand in het ziekenhuis. Vijf anderen raakten minder ernstig gewond.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.
21 minuten geledenKROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.
43 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
1 uur geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
2 uur geleden