Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte steekincidenten Birmingham voor de rechter

Verdachte steekincidenten Birmingham voor de rechter

BIRMINGHAM (ANP) - De verdachte van de reeks steekincidenten in het Britse Birmingham in de nacht van zaterdag op zondag wordt woensdag aan de rechter voorgeleid. De vermoedelijke dader zal eenmaal moord en zevenmaal poging tot moord ten laste worden gelegd.

De 27-jarige Zephaniah McLeod, die maandag werd aangehouden, wordt ervan verdacht dat hij de persoon is die schijnbaar willekeurig op acht mensen instak. Vooralsnog lijkt er geen terroristisch motief te zijn. Ook lijkt er nog geen sprake te zijn van een verband tussen de steekincidenten en de georganiseerde misdaad. De steekincidenten vonden plaats op vier locaties binnen een tijdsraam van twee uur.

Het Britse Openbaar Ministerie heeft groen licht gegeven voor de aanklachten na het beoordelen van het huidige bewijs tegen McLeod, laat een openbaar aanklager weten in een verklaring.

Een 23-jarige man overleed zondag nadat hij was neergestoken. Een 19-jarige man en een 23-jarige vrouw liggen in kritieke toestand in het ziekenhuis. Vijf anderen raakten minder ernstig gewond.

Meer uit Buitenland

Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

3 minuten geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

28 minuten geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

1 uur geleden
VN: 100.000 mensen vluchtten uit Teheran in twee dagen oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.

1 uur geleden
Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

2 uur geleden
Qatar tegen buurland Iran: we worden meegesleept in oorlog

DOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.

3 uur geleden