
Verdachte steekincident Amsterdam zelf ook gewond
AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het steekincident in het centrum van Amsterdam is zelf een van de vijf mensen die gewond raakten, meldt de politie. "Dit betekent dat er vier slachtoffers zijn."
Deze vier mensen zijn "ernstig gewond geraakt", zo zei een politiewoordvoerder op de Dam. Wat voor verwondingen de slachtoffers hebben en of mensen in levensgevaar zijn, kon de woordvoerder niet zeggen.
De verdachte is met hulp van een burger overmeesterd in de Gravenstraat, een straat parallel aan de Sint Nicolaasstraat waar de steekpartij was. De verdachte is met een verwonding aan zijn been naar het ziekenhuis gebracht. In eerste instantie ligt de prioriteit bij hulpverlening, aldus de woordvoerder. "In een later stadium zal de verdachte worden gehoord."
Verder zei de politie dat het onderzoek volop gaande is en dat er nog geen details gegeven kunnen over worden wat zich precies heeft afgespeeld. De politiewoordvoerder had "geen indicatie dat er geschoten is door collega's" en meldde dat de situatie nu "stabiel" is. Volgens de politie is er geen aanleiding om te denken dat er nog meer verdachten zijn of dat de situatie rond de Dam nu onveilig is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Station in Amsterdam is vrijdagochtend vroeg deels afgesloten geweest na een steekincident.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet bekend of de gemeenteraad van Den Haag volgende week een spoeddebat houdt over de rellen donderdagavond in Scheveningen. Daar wordt dinsdag een besluit over genomen, laat de griffie weten. De volgende raadsvergadering staat gepland voor donderdag.
48 minuten geledenWOLLE (ANP) - In Zwolle hebben familie en vrienden de overleden topchef Jonnie Boer vrijdagochtend uitgeleide gedaan. Vanaf zijn driesterrenrestaurant De Librije vertrok de stoet naar zijn laatste rustplaats. Dat afscheid is in besloten kring.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De temperatuur gaat dit weekend flink dalen. Op vrijdag is het nog zomers weer, met 25 tot 28 graden. Tegen het einde van het weekend daalt de temperatuur tot 11 of 12 graden, meldt Weeronline.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het was een "krankzinnige nacht" in Scheveningen. Dat stelt voorzitter Nine Kooiman van de Nederlandse Politiebond (NPB) op X. De ME moest donderdagavond in actie komen toen honderden jongeren in de kustplaats met elkaar op de vuist gingen. Groepen jongeren keerden zich ook tegen de politie. "Wat een geweld tegen politiemensen. Hoop dat iedereen veilig en heel thuis is gekomen", schrijft Kooiman.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Nederland is een plek gestegen en staat derde in de jaarlijkse persvrijheidsindex van Reporters Sans Frontières (RSF). Dat is onder meer te danken aan de veroordeling vorig jaar van zes verdachten van de moord op Peter R. de Vries. Ook het besluit van de overheid om af te zien van de btw-verhoging op media speelt mee.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statiegeld Nederland opent deze maand twee eigen winkels waar consumenten hun statiegeldverpakkingen kunnen inleveren. Zij krijgen dan direct hun geld terug, waarbij contante uitbetaling ook een optie is. De eerste Statiegeld Retourshop opent op 9 mei in winkelcentrum Keizerswaard in Rotterdam, vanaf 14 mei kunnen bezoekers terecht aan de Vijzelgracht in Amsterdam.
5 uur geleden