Verdachte schietpartijen IJsselmonde beroept zich op zwijgrecht
ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het neerschieten van drie mensen in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde is inmiddels drie keer gehoord door de politie. "Hij heeft daarbij deels verklaringen afgelegd, maar beroept zich voornamelijk op zijn zwijgrecht", zegt zijn advocaat Marco Bos. Donderdag beslist de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam of het voorarrest van de man wordt verlengd.
De man wordt verdacht van drievoudige moord, dan wel doodslag en het bezit van een vuurwapen. Hij werd donderdag 2 januari rond 23.15 uur na een klopjacht opgepakt op het balkon van een woning aan de Emelissedijk. Eerder die dag was voor de derde keer in twee weken tijd een man op straat in die omgeving neergeschoten. De andere schietincidenten waren op 21 en 28 december. De dodelijke slachtoffers waren mannen van 58, 63 en 81 jaar en lijken willekeurig te zijn gekozen. Twee van hen zijn in het hoofd geschoten.
De man zit niet langer in volledige beperkingen, maar zijn advocaat wil desondanks niet meer kwijt over bijvoorbeeld het motief. "Het is niet in het belang van mijn cliënt om daar meer inhoudelijk op in te gaan", zegt de advocaat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Basisscholen in en rond Amsterdam maken veel minder gebruik van ingehuurde leerkrachten. De inzet van zzp'ers en uitzendkrachten is meer dan gehalveerd ten opzichte van vorig schooljaar.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Dick Schoof velt nog geen oordeel over de bootjes die de Verenigde Staten recent hebben aangevallen. Tientallen opvarenden van vermeende drugsboten zijn sinds begin september gedood. De demissionair premier wil hierover geen "snelle conclusies" trekken, zei hij tegen het ANP.
14 uur geledenEMMELOORD (ANP) - Bij de Yunus Emre Moskee in Emmeloord is zondag een tas met daarin verscheurde korans gevonden, meldt de Islamitische Stichting Nederland (ISN). Bij de boeken zaten een aantal teksten zoals "Stop islamisering" en "Geen moskee in onze straat".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het is onacceptabel dat Joden zich, tachtig jaar na de Holocaust, nog steeds onveilig voelen." Dat zei Karin Prien zondag tijdens de Nationale Kristallnachtherdenking in de vrijwel volledig gevulde Portugese Synagoge in Amsterdam. Volgens de Duitse minister van Onderwijs is het kennen van de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, wat iedereen wel doet, niet genoeg om herhaling te voorkomen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.
18 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.
20 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
23 uur geleden