Verdachte schietpartijen IJsselmonde 14 dagen langer vast
ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige verdachte van het neerschieten van drie mensen in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde blijft nog zeker 14 dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de Rotterdamse rechtbank bepaald. De man zit nog steeds in volledige beperkingen. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
De man wordt verdacht van drievoudige moord, dan wel doodslag en het bezit van een vuurwapen. De raadsman van de verdachte mag nog niets over de zaak zeggen omdat zijn cliënt in beperkingen zit.
De man werd afgelopen donderdag na een klopjacht opgepakt. Eerder die dag was voor de derde keer in twee weken tijd een man op straat in die omgeving neergeschoten. De dodelijke slachtoffers waren mannen van 58, 63 en 81 jaar en lijken willekeurig te zijn gekozen. Twee van hen zijn in het hoofd geschoten.
De politie onderzoekt nog of de man in de afgelopen periode ook bij andere geweldsincidenten betrokken is geweest. Dit omdat er volgens politiechef Fred Westerbeke in Rotterdam nog een aantal onopgeloste zaken liggen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
1 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat opnieuw praten met de oppositie om een "brede meerderheid" te vinden voor het belastingplan. Dat meldt Financiën. Zaterdag overlegden de premier, vicepremiers en bewindslieden van Financiën op het Catshuis over een nieuw voorstel.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
20 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
24 uur geleden