Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS
WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
Aanklager Jeanine Pirro vertelde dat de slachtoffers in een soort hinderlaag liepen. De schutter zou met een revolver het vuur hebben geopend en later zijn neergeschoten door andere leden van de Nationale Garde. De schutter en de slachtoffers liggen nog in het ziekenhuis. De twee neergeschoten leden van de Nationale Garde verkeren volgens Pirro in kritieke toestand.
President Donald Trump bestempelde de schietpartij eerder als een terreurdaad, maar over de beweegredenen van de man bestaat nog onduidelijkheid. "Het is te vroeg om te zeggen wat het motief is", zei Pirro.
De verdachte werkte volgens Amerikaanse media in Afghanistan voor een eenheid die banden had met de CIA. Hij zou inmiddels in Bellingham leven met zijn vrouw en vijf kinderen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
39 minuten geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
51 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 83. De krant South China Morning Post bericht dat er 76 gewonden zijn, onder wie 11 brandweerlieden.
4 uur geleden