Verdachte schietpartij Parijs zou racistisch motief hebben
PARIJS (ANP/AFP) - Een 69-jarige man die ervan wordt verdacht vrijdag drie mensen te hebben doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum in Parijs heeft mogelijk een racistisch motief. Het Franse persbureau AFP meldt op basis van een bron dichtbij de zaak dat de verdachte tijdens zijn arrestatie tegen een agent heeft gezegd dat hij tot zijn daad kwam omdat hij "racistisch" is.
De man werd aangehouden met "een aktetas" met daarin "twee of drie gevulde magazijnen en een doos met minstens 25 patronen", aldus de bron. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval.
Burgemeester Anne Hidalgo gebruikte soortgelijke woorden en liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is. De autoriteiten gaan ervan uit dat hij alleen handelde. De Franse aanklager verklaarde dat de man vorig jaar een migrantenkamp heeft aangevallen met een zwaard. Hij werd toen ook al onderzocht voor een racistisch gemotiveerde misdaad.
Centrum van Parijs
De schietpartij was op de Rue d'Enghien, in het centrum van Parijs. Volgens omstanders werd er geschoten in een Koerdisch centrum, een restaurant en een kapsalon. De schutter werd aangehouden in de kapsalon, waar volgens getuigen twee mensen in hun benen waren geschoten.
Zaterdagochtend zijn honderden demonstranten uit de Koerdische gemeenschap op de Rue d'Enghien op de been, meldt RTLFrance. Ze scanderen de namen van de slachtoffers van de schietpartij, waarbij naast de drie doden ook drie gewonden vielen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
24 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
50 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden