Verdachte schietpartij Parijs zou racistisch motief hebben
PARIJS (ANP/AFP) - Een 69-jarige man die ervan wordt verdacht vrijdag drie mensen te hebben doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum in Parijs heeft mogelijk een racistisch motief. Het Franse persbureau AFP meldt op basis van een bron dichtbij de zaak dat de verdachte tijdens zijn arrestatie tegen een agent heeft gezegd dat hij tot zijn daad kwam omdat hij "racistisch" is.
De man werd aangehouden met "een aktetas" met daarin "twee of drie gevulde magazijnen en een doos met minstens 25 patronen", aldus de bron. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval.
Burgemeester Anne Hidalgo gebruikte soortgelijke woorden en liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is. De autoriteiten gaan ervan uit dat hij alleen handelde. De Franse aanklager verklaarde dat de man vorig jaar een migrantenkamp heeft aangevallen met een zwaard. Hij werd toen ook al onderzocht voor een racistisch gemotiveerde misdaad.
Centrum van Parijs
De schietpartij was op de Rue d'Enghien, in het centrum van Parijs. Volgens omstanders werd er geschoten in een Koerdisch centrum, een restaurant en een kapsalon. De schutter werd aangehouden in de kapsalon, waar volgens getuigen twee mensen in hun benen waren geschoten.
Zaterdagochtend zijn honderden demonstranten uit de Koerdische gemeenschap op de Rue d'Enghien op de been, meldt RTLFrance. Ze scanderen de namen van de slachtoffers van de schietpartij, waarbij naast de drie doden ook drie gewonden vielen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
53 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geleden