Verdachte schietpartij Parijs zou racistisch motief hebben
PARIJS (ANP/AFP) - Een 69-jarige man die ervan wordt verdacht vrijdag drie mensen te hebben doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum in Parijs heeft mogelijk een racistisch motief. Het Franse persbureau AFP meldt op basis van een bron dichtbij de zaak dat de verdachte tijdens zijn arrestatie tegen een agent heeft gezegd dat hij tot zijn daad kwam omdat hij "racistisch" is.
De man werd aangehouden met "een aktetas" met daarin "twee of drie gevulde magazijnen en een doos met minstens 25 patronen", aldus de bron. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval.
Burgemeester Anne Hidalgo gebruikte soortgelijke woorden en liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is. De autoriteiten gaan ervan uit dat hij alleen handelde. De Franse aanklager verklaarde dat de man vorig jaar een migrantenkamp heeft aangevallen met een zwaard. Hij werd toen ook al onderzocht voor een racistisch gemotiveerde misdaad.
Centrum van Parijs
De schietpartij was op de Rue d'Enghien, in het centrum van Parijs. Volgens omstanders werd er geschoten in een Koerdisch centrum, een restaurant en een kapsalon. De schutter werd aangehouden in de kapsalon, waar volgens getuigen twee mensen in hun benen waren geschoten.
Zaterdagochtend zijn honderden demonstranten uit de Koerdische gemeenschap op de Rue d'Enghien op de been, meldt RTLFrance. Ze scanderen de namen van de slachtoffers van de schietpartij, waarbij naast de drie doden ook drie gewonden vielen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
3 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
6 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
6 uur geleden