Verdachte schietpartij Parijs zou racistisch motief hebben
PARIJS (ANP/AFP) - Een 69-jarige man die ervan wordt verdacht vrijdag drie mensen te hebben doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum in Parijs heeft mogelijk een racistisch motief. Het Franse persbureau AFP meldt op basis van een bron dichtbij de zaak dat de verdachte tijdens zijn arrestatie tegen een agent heeft gezegd dat hij tot zijn daad kwam omdat hij "racistisch" is.
De man werd aangehouden met "een aktetas" met daarin "twee of drie gevulde magazijnen en een doos met minstens 25 patronen", aldus de bron. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval.
Burgemeester Anne Hidalgo gebruikte soortgelijke woorden en liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is. De autoriteiten gaan ervan uit dat hij alleen handelde. De Franse aanklager verklaarde dat de man vorig jaar een migrantenkamp heeft aangevallen met een zwaard. Hij werd toen ook al onderzocht voor een racistisch gemotiveerde misdaad.
Centrum van Parijs
De schietpartij was op de Rue d'Enghien, in het centrum van Parijs. Volgens omstanders werd er geschoten in een Koerdisch centrum, een restaurant en een kapsalon. De schutter werd aangehouden in de kapsalon, waar volgens getuigen twee mensen in hun benen waren geschoten.
Zaterdagochtend zijn honderden demonstranten uit de Koerdische gemeenschap op de Rue d'Enghien op de been, meldt RTLFrance. Ze scanderen de namen van de slachtoffers van de schietpartij, waarbij naast de drie doden ook drie gewonden vielen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft in zijn tijd als handelsgezant kosten voor massages en dure reizen afgewenteld op belastingbetalers. Dat schrijft de BBC op basis van getuigenissen van oud-overheidsmedewerkers.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
8 uur geleden