Verdachte schietpartij ook verdachte in zaak dode vrouw Nijkerk
NIJKERK (ANP) - De man die woensdag werd opgepakt na een schietpartij in Bunschoten-Spakenburg (Utrecht), wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de dood van de vrouw die levenloos gevonden werd in zijn woning in Nijkerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. Het voorarrest van de man is vrijdag verlengd met twee weken. Hij zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
De verdachte werd woensdag in zijn woonplaats aangehouden, niet lang nadat de politie even na 15.30 uur een melding had gekregen van een schietpartij aan de Veenestraat in het iets verderop gelegen Bunschoten-Spakenburg (Utrecht). Er zou meerdere keren zijn geschoten. Slachtoffer van dit incident is een 59-jarige man uit Bunschoten-Spakenburg. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht.
De verdachte werd met de speciale benaderingstechniek gevaarlijke verdachte uit zijn voertuig gehaald. In de woning van de man aan de Sperwerhof in het Gelderse Nijkerk werd vervolgens een dode vrouw aangetroffen, meldde de politie donderdag.
De vrouw was volgens De Telegraaf de partner van de man. De verdachte zou haar eerst hebben doodgeschoten om vervolgens het slachtoffer uit Bunschoten-Spakenburg van zijn fiets te schieten. Deze man zou een collega en de vermeende minnaar van de vrouw zijn geweest, meldt de krant, en de verdachte zou achter dit overspel zijn gekomen. Het OM wil vrijdag geen verdere informatie verstrekken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
14 uur geleden